Andrzejki 2021: te wróżby muszą pojawić się na Twojej imprezie

i

Autor: canva.com Andrzejki 2021: te wróżby muszą pojawić się na Twojej imprezie

Andrzejki 2021: wróżby, które muszą pojawić się na Twojej imprezie

2021-11-29 15:42

Andrzejki to wyjątkowe święto, w trakcie którego wróżymy sobie z fusów czy z wosku. Jednak warto pamiętać, że nie zawsze należy wierzyć w to co wyjdzie nam w trakcie przewidywania przyszłości. Część z osób nie wierzy w tego typu zabawy i traktuje wróżby jako fan. Jednak jeżeli organizujemy Andrzejki u siebie w domu, to warto zadbać oto, aby goście mieli szansę poznać prawdę o ich życiu.

Andrzejki 2021: te wróżby muszą pojawić się na Twojej imprezie, ponieważ jest to integralna część każdej domówki w nocy z 29 na 30 listopada. To właśnie wtedy przypada czas zimowego przesilenia, kiedy noc jest najdłuższa, a nadnaturalne siły mają wtedy pełnie swoich mocy. Warto zaznaczyć, że w przeszłości oprócz typowych wróżb z przedmiotami codziennego użytku, wykorzystywano także zwierzęta. W jaki sposób? Mianowicie jeżeli panna usłyszała szczekanie psa, wystarczyło zlokalizować skąd ono dobiega. Oznaczało to, że z tego właśnie kierunku przyjdą swaci. Pukano także do chlewików i kurników - gdy zwierzęta odpowiedziały, oznaczało to, że kobieta znajdzie bardzo szybko męża. Ważne było wtedy to, aby czynności były wykonywane ręką od serca, czyli lewą.

Roksana Węgiel wydaje nową piosenkę! Szykuje się nowy hit wraz z metamorfozą?

Alicja z elektryzującym koncertem w ESKA Live

Andrzejki 2021: wróżby

Aby impreza andrzejkowa udała się w pełni warto zaskoczyć swoich gości całkowicie nowymi wróżbami. Lanie wosku czy układanie butów to staromodne zwyczaje. Przygotowaliśmy dla Was kilka skutecznych i nietypowych sposobów, aby Wasi znajomy na imprezie byli zaskoczeni.

Który owoc wybierzesz?

Ta wróżba polega na tym, że zawiązujemy danej osobie oczy opaską. Następnie kładziemy na stole jabłko, śliwkę i cytrynę.

  • Jabłko - zakochasz się ze wzajemnością
  • Cytryna - poznasz miłość, ale to będzie toksyczny związek
  • Śliwka - przez rok nie poznasz żadnej miłości

Imię wybranka/wybranki

Na kartkach formatu A4 każdy z gości pisze za pomocą soku z cytryny imię. Następnie składa i wrzuca do miski. Jeżeli wylosuje się daną kartkę, należy zapalić świeczkę i odczytać imię, które ma zwiastować to przyszłej drugiej połówki.

Słomki

Słomki miłości to jedna z ciekawszych wróżb. Każdy otrzymuje słomkę w innym kolorze. Goście wrzucają do miski z wodą. Te słomki, które się pierwsze zetkną, oznacza wieczną miłość.

Moneta

Należy do naczynia z wodą wrzucić monetę. Wcześniej wymyślić życzenie. Jeżeli dana osoba trafi, może liczyć że marzenie się spełni.

Wróżenie z fusów

Wystarczy zaparzyć liściastą herbatę. Wypić i odwrócić filiżankę do góry dnem. Doszukujemy się w fusach różnych kształtów. Podkowa oznacza duże pieniądze, walizka ogromne zmiany, ryba dużo szczęścia, a serce gorącą randkę.