Ala Tracz jest k-popiarą! Muzyka BTS i Stray Kids nie jest jej obca

2020-11-26 11:18 MK
Ala Tracz
Autor: Natasza Młudzik/TVP

Dzięki udziałowi w The Voice Kids i wygranej w Szansie na Sukces Ala Tracz stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek młodego pokolenia w naszym kraju. Dziesięcioletnia gwiazda ma liczne grono fanów, a jej eurowizyjny singiel wygenerował miliony odsłuchań. W najnowszym wywiadzie Ala zdradziła, że jest k-popiarą, czyli fanką k-popu. Kogo słucha na co dzień? Sprawdź na ESKA.pl.

Ala Tracz - reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 nie przestaje promować swojego singla, z którym już 29 listopada wystąpi podczas najważniejszego wydarzenia muzycznego w tym roku. Na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci pojawił się wywiad wideo, który z dziesięcioletnią wokalistką przeprowadził jeden z uczestników tegorocznej odsłony Eurowizji Junior, reprezentant Ukrainy - Oleksandr.

Wywiad wokalistów jest jednym z elementów serii Connecting the Stars, dzięki której widzowie mogą lepiej poznać reprezentantów z poszczególnych krajów. W tym roku w konkursie udział potwierdziło zaledwie dwanaście krajów, o siedem mniej niż w zeszłym roku. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa i brakiem możliwości nagrania swojego występu, jak również wewnętrzną sytuacją polityczną. Podczas rozmowy z Oleksandrem Ala Tracz zdradziła, jakich wykonawców słucha na co dzień. Okazało się, że młoda gwiazda jest fanką gatunku muzycznego k-pop, inaczej k-popiarą. To właśnie to słowo jest jednym z najczęściej proponowanych w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku 2020.

Ala Tracz - czego słucha wokalistka?

Jedno z pytań, jakie Oleksandr zadał naszej reprezentantce dotyczyło jej preferencji muzycznych. Młody wokalista zapytał, których wykonawców, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, słucha Ala Tracz. Finalistka The Voice Kids przyznała, że ceni swojego mentora Dawida Kwiatkowskiego, jak również przedstawicieli k-popu. Ulubione zespoły Ali to Stray Kids i BTS.

Przypomnijmy, że Eurowizja Junior 2020 już w niedzielę, 29 listopada. Ala Tracz zaprezentuje się jako szósta.

Najnowsze