Afrykańskie upały MAJ 2022 - powrót mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody

i

Autor: Piotr Molecki/East News Afrykańskie upały MAJ 2022 - powrót mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody

Afrykańskie upały w maju 2022 - atak mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody

2022-05-18 9:15

Afrykańskie upały w Polsce w maju 2022 potwierdzone. Pierwszy tak duży powiew ciepła z pewnością ucieszy wiele osób, a szczególnie tych, którzy zaplanowali swój wypoczynek na najbardziej upalne do tej pory dni. Trzeba być naprawdę gotowym na bardzo wysokie temperatury i uderzenie ostrej fali upałów. Kiedy i gdzie najcieplej w maju 2022? Jaka będzie pogoda? Przekonajcie się i poznajcie wszystkie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2022: MAJ - gdzie najcieplej?
  2. Pogoda w Polsce 2022: MAJ - kiedy najcieplej?

Afrykańskie upały w maju 2022 to już pewniak! Eksperci z całej Europy ostrzegają, bo nie mają wątpliwości, że przed nami pierwsze tak ekstremalne warunki atmosferyczne. W ciągu dnia żar lejący się z nieba pozwoli ostatecznie zdać sobie sprawę, że w końcu mamy lato. Gdzie i kiedy najwyższa temperatura w maju 2022? Zastanawiacie się, jaka będzie pogoda w maju 2022? Prognoza na nadchodzące tygodnie jest ujawniona. Będą to pierwsze tak upalne dni na Starym Kontynencie. A to dopiero początek, bo również w czerwcu mogą paść rekordy dziennych temperatur. Eksperci od pogody martwią się, że upały znacząco wpłyną na roślinność, a ponadto wywołają niespotykane do tej pory zjawiska atmosferyczne. Chodzi im o potężne podmuchy wiatru i mocno padający grad. Na szczęście póki co są to jedynie obawy, bo długoterminowa prognoza pogody 2022 jest bardzo optymistyczna. Prognoza pogody w maju 2022 nie pozostawia wątpliwości. Miesiąc przed oficjalnym startem wakacji będzie upalnie!

Gromee i Antonia proszą świat o więcej miłości. Send Me Your Love HITEM LATA 2022?

Najlepsze hity na maj 2022 - te piosenki umilą wiosnę!

Pogoda w Polsce 2022: MAJ - gdzie najcieplej?

Potężne upały są już w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Synoptycy odnotowali temperatury sięgające 26 i 29 stopni Celsjusza, a w najbliższych kilku dniach odnotują jeszcze wyższe. Według pogodowych ekspertów mieszkańcy Madrytu, Barcelony, czy Rzymu zobaczą od 30 do 36 stopni Celsjusza w cieniu! Afrykańska fala ciepła zaleje również Europę Środkową. Synoptycy zapowiadają, że w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu na termometrach będzie nawet 31 stopni Celsjusza. W pozostałych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań ma być od 25 do 28 stopni.

Trzeci tydzień maja 2022 upalny w Warszawie na pewno ucieszy wiele osób. Osoby, które planują urlop nad morzem lub po prostu chcą się wybrać na szybką wycieczkę mogą liczyć na dobrą pogodę. Jeśli chodzi jednak o temperaturę, to ta pozostawi sporo do życzenia i nie będzie tak dobra jak w innych miastach naszego kraju. W najcieplejszym momencie na słupek rtęci pokaże 23 stopnie. Na szczęście nie powinien padać deszcz.

Pogoda w Polsce 2022: MAJ - kiedy najcieplej?

Kiedy będzie najcieplej w maju 2022? Osoby, które planują urlop chcą zaplanować wolne w takie dni, w które będzie bezdeszczowo. Długoterminowa prognoza pogody maj 2022 pokazuje, że najcieplej będzie w trzecim tygodniu miesiąca, czyli od 16 do 22 maja 2022. Później będzie ciepło, ale wystąpi większe prawdopodobieństwo na przelotne opady deszczu.

Wakacje 2022 - ile trwają i kiedy się zaczynają?

Gdzie powinieneś jechać na urlop?

Pytanie 1 z 10
W jakich miejscach czujesz, że odpoczywasz?

Jaka pogoda jest najgorsza dla alergików? Co w tej chwili uczula najmocniej?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.