Afrykańskie upały w maju 2022 - atak mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody

2022-05-18 9:15
Afrykańskie upały MAJ 2022 - powrót mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody
Autor: Piotr Molecki/East News Afrykańskie upały MAJ 2022 - powrót mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody

Afrykańskie upały w Polsce w maju 2022 potwierdzone. Pierwszy tak duży powiew ciepła z pewnością ucieszy wiele osób, a szczególnie tych, którzy zaplanowali swój wypoczynek na najbardziej upalne do tej pory dni. Trzeba być naprawdę gotowym na bardzo wysokie temperatury i uderzenie ostrej fali upałów. Kiedy i gdzie najcieplej w maju 2022? Jaka będzie pogoda? Przekonajcie się i poznajcie wszystkie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2022: MAJ - gdzie najcieplej?
  2. Pogoda w Polsce 2022: MAJ - kiedy najcieplej?

Afrykańskie upały w maju 2022 to już pewniak! Eksperci z całej Europy ostrzegają, bo nie mają wątpliwości, że przed nami pierwsze tak ekstremalne warunki atmosferyczne. W ciągu dnia żar lejący się z nieba pozwoli ostatecznie zdać sobie sprawę, że w końcu mamy lato. Gdzie i kiedy najwyższa temperatura w maju 2022? Zastanawiacie się, jaka będzie pogoda w maju 2022? Prognoza na nadchodzące tygodnie jest ujawniona. Będą to pierwsze tak upalne dni na Starym Kontynencie. A to dopiero początek, bo również w czerwcu mogą paść rekordy dziennych temperatur. Eksperci od pogody martwią się, że upały znacząco wpłyną na roślinność, a ponadto wywołają niespotykane do tej pory zjawiska atmosferyczne. Chodzi im o potężne podmuchy wiatru i mocno padający grad. Na szczęście póki co są to jedynie obawy, bo długoterminowa prognoza pogody 2022 jest bardzo optymistyczna. Prognoza pogody w maju 2022 nie pozostawia wątpliwości. Miesiąc przed oficjalnym startem wakacji będzie upalnie!

Gromee i Antonia proszą świat o więcej miłości. Send Me Your Love HITEM LATA 2022?

Najlepsze hity na maj 2022 - te piosenki umilą wiosnę!

Pogoda w Polsce 2022: MAJ - gdzie najcieplej?

Potężne upały są już w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Synoptycy odnotowali temperatury sięgające 26 i 29 stopni Celsjusza, a w najbliższych kilku dniach odnotują jeszcze wyższe. Według pogodowych ekspertów mieszkańcy Madrytu, Barcelony, czy Rzymu zobaczą od 30 do 36 stopni Celsjusza w cieniu! Afrykańska fala ciepła zaleje również Europę Środkową. Synoptycy zapowiadają, że w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu na termometrach będzie nawet 31 stopni Celsjusza. W pozostałych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań ma być od 25 do 28 stopni.

Trzeci tydzień maja 2022 upalny w Warszawie na pewno ucieszy wiele osób. Osoby, które planują urlop nad morzem lub po prostu chcą się wybrać na szybką wycieczkę mogą liczyć na dobrą pogodę. Jeśli chodzi jednak o temperaturę, to ta pozostawi sporo do życzenia i nie będzie tak dobra jak w innych miastach naszego kraju. W najcieplejszym momencie na słupek rtęci pokaże 23 stopnie. Na szczęście nie powinien padać deszcz.

Pogoda w Polsce 2022: MAJ - kiedy najcieplej?

Kiedy będzie najcieplej w maju 2022? Osoby, które planują urlop chcą zaplanować wolne w takie dni, w które będzie bezdeszczowo. Długoterminowa prognoza pogody maj 2022 pokazuje, że najcieplej będzie w trzecim tygodniu miesiąca, czyli od 16 do 22 maja 2022. Później będzie ciepło, ale wystąpi większe prawdopodobieństwo na przelotne opady deszczu.

Wakacje 2022 - ile trwają i kiedy się zaczynają?

Gdzie powinieneś jechać na urlop?

Pytanie 1 z 10
W jakich miejscach czujesz, że odpoczywasz?

Jaka pogoda jest najgorsza dla alergików? Co w tej chwili uczula najmocniej?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze