7 rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby poczuć się lepiej! #zostańwdomu

2020-03-24 17:55 PO
Dziewczyna
Autor: EAST NEWS Dziewczyna

Świat ogarnął chaos dlatego przedstawimy ci siedem bardzo ważnych rzeczy, które pozwolą twoim myślą zająć się czymś innym i sprawić, że poczujesz się lepiej. #Zostańwdomu i sprawdź na ESKA.pl co pomoże ci się lepiej odnaleźć w obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, która ogarnęła teraz cały świat, a wszystko inne wprawiła w niewyobrażalny chaos, ciężko jest nam skupić się tak naprawdę na czymkolwiek. Mimo chęci i starań trudno jest odnaleźć się wszystkim w nowej sytuacji, która chcąc nie chcąc zmusza nas do głębszych analiz. Okazuje się, że wszystkie kanały społecznościowe, telewizja i inne aplikacje rozrywkowe, które powinny nieść nam największe ukojnie i umilać nam czas, wcale nie są oblegane do tego stopnia, jak mogłoby się zdawać. Tak naprawdę ciężko jest oglądać w spokoju serial na Netflxie, nie wiedząc kiedy będziemy mogli spotkać się ze znajomymi i zorganizować towarzyskie spotkanie. Nie dajmy się jednak zwariować, ponieważ obecna sytuacja jest tymczasowa, a dla nas z pewnością będzie ona pewnego rodzaju lekcją. W ramach akcji, którą organizujemy przy współpracy z Radiem ESKA przygotowaliśmy dla ciebie 7 rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby poczuć się lepiej. Zostań w domu i sprawdź jak dobrze urozmaicić sobie dzień.

#zostańwdomu - 7 rzeczy, które sprawią, że poczujesz się lepiej

Skoncentruj się na zachowaniu spokoju.

To idealny moment, aby sprawdzić czy medytacja faktycznie wpływa na nasze samopoczucie. Postaraj się dzięki rozluźniającym ćwiczeniom wyciszyć swoje myśli. Wystarczy, że na relaksację poświęcisz kilka minut każdego dnia.

Zajmij swój umysł.

Nie ma nic gorszego, niż bezczynne nic nie robienie. Zrób coś na co wcześniej brakowało ci czasu. Posprzątaj w szafie, skończ książkę, zajmij się czymś co wymaga od ciebie skupienia.

Ogranicz media społecznościowe.

Natłok informacji na nikogo nie wpływa dobrze. Internet pełen jest także fake newsów, które mogłyby tylko potęgować w nas niepotrzebny stres i strach. Ważne jest, abyśmy byli na bieżąco z informacjami ze świata, ale należy w tym wszystkim zachować umiar dla naszego spokoju.

Pozostań w wirtualnym kontakcie.

Ograniczenie relacji międzyludzkich nie musi oznaczać całkowitego odcięcia się od wszystkich naszych znajomych. W dobie internetu jesteśmy w stanie utrzymywać z nimi bardzo dobry kontakt poprzez wiele różnych komunikatorów internetowych. Skorzystaj z możliwości jakie daje internet i zadzwoń do swojego przyjaciela na kamerce.

Rób to co sprawia, że czujesz się szczęśliwy.

To wyjątkowy czas dla nas wszystkich, dlatego warto skupić się na czynnościach, które kochamy. Zajmij głowę swoim hobby i poświęć się mu w całości. Rozwiń skrzydła i udowodnij, że twój dom w żaden sposób nie ogranicza twojej kreatywności.

Kreatywne spotkania towarzyskie online.

Wykaż się odrobiną oryginalności i daj swobodę swojej kreatywności. Internetowe rozmowy z przyjaciółmi wcale nie muszą być tylko zwyczajną rozmową. Istnieje wiele miejsc, w których możecie chociażby grać online, robić wspólnie zakupy udostępniając sobie swoje ekrany.

Netflix z BFF.

To dopiero ciekawa sprawa! Możesz poczuć się tak jak na wspólnym seansie filmowym. Dzięki połączeniu FaceTime jesteśmy w stanie zorganizować sobie kino z przyjaciółmi w mega szybki i darmowy sposób. Spróbuj koniecznie tej opcji, jeśli filmy w pojedynkę to dla ciebie nuda!

Proste i szybkie fryzury na #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze