(22) 828 88 88 - co to za numer? Telefony urywają się w całej Polsce!

2021-07-26 12:12
Telefon
Autor: Pixabay

Wielu z nas, zanim odbierze telefon, próbuje sprawdzić w sieci, do kogo należy wyświetlany na ekranie smartfona numer. W ostatnich dniach osoby z całej Polski otrzymują połączenia od numeru (22) 828 88 88. Czy to kolejne oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy drogą telefoniczną? Nie! Połączenia od tego numeru warto odebrać.

(22)8288888 - co to za numer? Informacji dotyczącej tego numeru telefonu w ostatnich dniach poszukuje coraz więcej internautów. Wszystko przez fakt, że połączenia z niego realizowane są w całej Polsce. Wiele osób, zanim odbierze połączenie od nieznanego numeru, woli sprawdzić informacje go dotyczące w sieci. Nic dziwnego, w końcu wiele słyszy się o oszustwach, jakie dokonywane są właśnie drogą telefoniczną. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o metodzie na wnuczka czy policjanta, jak również połączeniach z zagranicznych krajów, które ściągają pieniądze z konta. 

Czy numer telefonu (22)8288888 jest bezpieczny i można odebrać przychodzące połączenie? W sieci pojawiło się mnóstwo informacji dotyczących zagrożeń, jakie mogą płynąć z odebrania telefonu. Najpoważniejszym miałoby być wyłudzenie danych. Informacje te są jednak nieprawdziwe. Połączenie rzeczywiście ma na celu przeprowadzenie wywiadu z rozmówcą, ale ma to związek z obowiązkowym spisem powszechnym.

Co to za numer (22)8288888?

Spis powszechny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Jest on obowiązkowy. W związku z tym Główny Urząd Statystyczny rozpoczął w lipcu akcję mającą na celu przypomnieć o tym obowiązku osobom, które jeszcze się nie zapisały. Połączenie przychodzące od numeru (22)8288888 to połączenie z rachmistrzem, dzięki któremu można szybko i łatwo wziąć udział w spisie powszechnym. Jeśli natomiast nie chcecie podawać informacji na swój temat przez telefon, spisu można dokonać online. 

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Najnowsze