11 Listopada - co to za święto?

i

Autor: fot. EAST NEWS 11 Listopada - co to za święto?

11 Listopada - co to za święto?

2017-08-08 16:50

11 Listopada to ważna data, która zapisała się w historii Państwa Polskiego. Sprawdź na ESKA.pl, co to za święto.

11 Listopada - co to za święto i czym tak naprawdę jest? Okazuje się, że odpowiedź na te pytanie nie dla wszystkich jest taka oczywista. Jest to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Obchodzimy je dla upamiętnienia wydarzeń z 11 Listopada 1918 roku, które całkowicie odmieniły losy naszego kraju, a być może nawet całej Europy. Poniżej na ESKA.pl przedstawiamy wam krótką historię daty, która weszła w krajobraz polskich dni świątecznych.

Kalendarz Świąt Nietypowych: NIETYPOWE ŚWIĘTA listopad 2017 – informacje, premiery teledysków – ESKA.pl

Autor: brak danych

Kalendarz Świąt Nietypowych: kiedy jest Dzień Studenta? Czy chcesz wiedzieć kiedy jest Dzień Taniego Wina albo Dzień Tolerancji? A kiedy obchodzi się Dzień Pluszowego Misia? Wszystko to można sprawdzić w Kalendarzu Świąt Nietypowych i mieć powód do świętowan

11 Listopada - co to za święto?

W 1795 roku Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru Polski wymazując ją z mapy Europy i skazując na 123 lata niewoli. Dopiero po I Wojnie Światowej Polakom udało się odzyskać upragnioną niepodległość i wrócić miedzy kraje. Stało się to dokładnie 11 Listopada 1918 roku, gdy Prusy ogłosiły swoja kapitulację.