Wiedźmin

i

Autor: CD Projekt RED / Netflix

Wiedźmin

Wiedźmin: Głos Geralta z Rivii ostro o wyborach twórców serialu. „Nie rozumiem ich”

2024-04-16 9:33

Można odnieść wrażenie, że o adaptacji serialowej Wiedźmina można mówić źle albo wcale. Na przestrzeni trzech sezonów naprawdę ciężko nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ponieważ jedyna jasna postać uciekła z tonącego statku. Do dyskusji włączył się również głos Geralta z Rivii, stanowczo krytykując niektóre decyzje twórców serialu.

Serialowa odsłona 4 sezonu Wiedźmina zbliża się do nas wielkimi krokami i jak zdążył przyzwyczaić nas Netflix, ilość znaków zapytania przed emisją serialu jest ogromna. Największy z nich pojawia się przy nowym Geralcie z Rivii, Liam'ie Hemsworth, który nie tylko musi wejść w buty Henry'ego Cavilla, ale także sprostać oczekiwaniom fanom serii na całym świecie. Jednym z wielu krytyków serialu jest Doug Cockle, czyli amerykański aktor użyczający głosu Wiedźminowi w angielskich wersjach gier komputerowych CD Projekt RED oraz w animacji Wiedźmin: Syreny z głębin. W ostatnim wywiadzie dla Behind the Voice wypowiedział się on na temat serialu Netflixa.

Czytaj też: Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma drugie życie! Ogromna i darmowa aktualizacja na 2024 przełomem

Doug Cockle ostro o serialu Wiedźmin od Netflixa

Cockle wywiad rozpoczął od wypunktowania niektórych kiepskich wyborów przez twórców serialu: „W pokoju scenarzystów dokonano wyborów, których nie jestem w stanie zrozumieć. Nie wiem, dlaczego podjęli takie decyzje i z przyjemnością porozmawiałbym z którymś ze scenarzystów, bym mógł to pojąć”.

Dla przykładu aktor podał inną adaptację opartą na grach, mianowicie hit HBO, The Last of Us: „Kiedy spojrzycie na The Last of Us, zauważycie, że bardzo wiernie podąża za grą, ok jest tam kilka zmian, ale one świetnie się sprawdziły. Fanom się to spodobało. Wiedźmin od Netflix miał do dyspozycji nie tylko książki, ale także gry i komiksy, które nieco reinterpretowały powieści. Trzeba dać im nieco przestrzeni, by stały się tym, czy powinny być”.

Czytaj też: Wiedźmin QUIZ: Ile pamiętasz z Polskiego serialu? Tylko 30% fanów zdobędzie maksymalną ilość pkt.

Doug starał się też wyłonić pozytywy z całego serialu, ale jak widać, nie było mu łatwo: „Sezon serialu nie przestały mnie interesować, ale pomyślałem, że muszę zmienić sposób, w jaki podchodzę do tego serialu. Nie tego się spodziewałem i nie podobało mi się to, a może nie powinno [tak być]. Powinienem oglądać serial i oceniać go jako osobne dzieło, nie mieszając do tego gier i książek”.

Doug Cockle to tylko jeden z wielu fanów historii Andrzeja Sapkowskiego, który nie rozumie scenarzystów Netflixowego Wiedźmina. Czwarty sezon może być odkupieniem win i świeżym startem dla całej serii, ale czy faktycznie, warto pozytywnie się nastawiać? Z tym pytaniem pozostawiam was samych.

WIEDŹMIN 3 PEŁEN ABSURDU?! 5 RZECZY, KTÓRE SIĘ TOTALNIE NIE UDAŁY | To Się Kręci #19

Wiedźmin 3: Dziki Gon QUIZ. Jesteś jak Geralt, czy Vernon Roche?

Pytanie 1 z 10
Jakim słowem możesz siebie określić?