wiedźmin 3

i

Autor: CD Projekt RED

Gry

Wiedźmin 3 z nową zawartością za sprawą AI. Sztuczna inteligencja pomogła przy modzie

2023-06-01 15:30

Wiedźmin 3 skrywał masę tajemnic oraz historii za sprawą mnóstwa misji pobocznych, które często posiadały różne zakończenia. Takiego nie doczekało się jedno zlecenia przyjęte przez Geralta z Rivii, mianowicie zadanie "W sercu lasu". Za sprawą dwóch użytkowników zakończenie zostało wprowadzone do gry przy pomocy sztucznej inteligencji!

Dodatkowa zawartość, dzięki moderom

Jednym z dodatkowych zadań w Wiedźminie 3 było to zatytułowane "W sercu Lasu". W okolicach Skellige, a dokładniej Fejrlund mogliśmy natrafić na grupę mieszkańców, które będzie stać nad martwym ciałem. Naszym zadaniem po akceptacji questa było poparcie jednego z pomysłów Haralda lub Svena.

  • Jeśli poparliśmy Haralda, to wejdziemy w pakt z Leszym, a następnie wrócimy do wioski. Harald podziękuje Geraltowi, lecz w międzyczasie Sven podejdzie do Ciebie i ogłosi, że zabił starszyznę, a teraz chce zająć się właśnie Haraldem. Możesz go obronić, zabijając Svena, lub pozwolić go zabić, przyglądając się morderstwu.
  • Drugą opcją Jest poparcie Svena i znalezienie osoby odpowiedzialnej za morderstwo. Geralt będzie mógł przekazać Svenowi, co powinien z nią zrobić (wygnać lub zabić - na obie kwestie zgodzi się bez zawahania), a potem przyjdzie nam wyeliminować Leszego. Gdy wrócimy do wioski, to okaże się, że zleceniodawca zabił starszyznę.

Finalnie żadne zakończenie nie ma jasnego podsumowania, jednak okazuje się, że zostało one wycięte przez CD Project RED. Studio planowało pierwotnie zawrzeć cutscenkę ukazującą konsekwencję naszego wyboru. Naprzeciw tego wychodzą moderzy, a konkretniej użytkownicy glassfish777 i MerseyRockoff, którzy odnaleźli w plikach gry niedokończone fragmenty filmu, podejmując próbę dodania ich własnoręcznie.

Sztuczna inteligencja znowu pomaga

Kłopotów w całym przedsięwzięciu było parę, między innymi jedynie pojedyncze obrazki mające finalnie składać się na film, słaba jakość i brak dźwięku. Wtedy na pomoc ruszyła sztuczna inteligencja, dzięki której za pośrednictwem AI udało się moderom nie tylko wygenerować tekst mówiony głosem angielskiego narratora, ale również zwiększyć jakość z 720p do jakości 4k!

Film został opublikowany na kanale YouTube jednego z twórców i oferuje on wszystkie możliwe zakończenia. Aktualnie mod posiada jedynie angielską wersję językową oraz jest on do pobrania pod tym linkiem: Nexusmods

wiedźmin 3

i

Autor: CD Projekt RED Link: https://www.cdprojekt.com/pl/
Express Biedrzyckiej - dr Olgierd ANNUSEWICZ

Pamiętasz bajki z Polonii 1? Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie tylko po opisie QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jego największym zboczeniem były białe majteczki Anny.
Listen on Spreaker.