AC Hex / Hellblade

i

Autor: Xbox / Ubisoft

Assassin's Creed

Assassin’s Creed Hexe niczym Hellblade. Będzie mroczno, a zakonem zawładną czary i koty

2024-04-25 12:08

Po ostatniej ogromnej części z serii Assasin's Creed Valhalla oraz pomniejszej Mirage, fani już spoglądają na najnowsze doniesienia dotyczące nowego projektu Ubisoft zatytułowanego "Hexe". Z ostatnich raportów dowiadujemy się, że stery w nowej historii przejmie wojowniczka, a sama fabuła ma odejść od starej koncepcji, ponad 150-godzinnych wojaży.

Assassin’s Creed Hexe to nowy kierunek i plan na rozwój serii

O Assassin’s Creed Hexe wiemy niewiele, ale nie zmienia to faktu, że fani serii słysząc o najmniejszej plotce lub informacji momentalnie nadstawiają uszy. Nie inaczej było w przypadku wypowiedzi Marc-Alexis Côté, wiceprezesa i producenta wykonawczego, który poinformował, że Ubisoft Montreal skupi się w nowej historii na czarach oraz Europie Środkowej w XVI-wiecznym Świętym Cesarstwie Rzymskim, podczas masowych polowań na czarownice.

Czytaj też: Xbox Game Pass Maj 2024 z 3 potwierdzonymi grami. Wielki hit i aspirant do GOTY w ofercie

Opowieść przedstawiona w Hexe ma także odejść od poprzednich koncepcji, zbyt rozbudowanych otwartych światów, w którym gracze zapominają już, jak wygląda fabuła przez niekończące się znaczniki na mapie. Liniowa rozgrywka z pewnymi elementami eksploracji, nieco przypominającą pierwsze części z serii ma być przepisem na sukces.

Jak donosi Insider Gaming, w Hexe będzie dostępna jedna bohaterka, obecnie nazywająca się Elsa, posiadająca pewne nadprzyrodzone zdolności.

Na jednym z nagrań widać także jedną z umiejętności Elsy, która podczas ucieczki przed XVI-wiecznymi niemieckimi żołnierzami używa zaklęcia, aby opętać pobliskiego kota. Następnie gracz steruje kotem i wykorzystuje go do odwrócenia uwagi żołnierzy, przewracając szklaną butelkę, która rozbija się o ziemię i odwraca uwagę żołnierza.

Insider Gaming uspokaja także fanów, informując, że prace są na wczesnym etapie i wszystko do tego czasu może jeszcze ulec zmianie. Premiera Assassin’s Creed Hexe planowana jest na 2026 rok na nowej platformie Infinity.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?