Evergreen - Devin Greenlee. Marzycielska opowieść o driadzie, która ryzykuje nieśmiertelność dla miłości

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Książki

Evergreen - Devin Greenlee. Marzycielska opowieść o driadzie, która ryzykuje nieśmiertelność dla miłości

2024-04-25 14:43

Nie wiecie jeszcze, co warto czytać w majówkę? Oto książka idealna nie tylko dla nastolatków! 24 kwietnia nakładem Wydawnictwa Lekkie ukazała się wyjątkowa powieść - Evergreen. To historia chłopaka-driady, który będzie musiał zmierzyć się z niezwykłym niebezpieczeństwem. To powieść idealna dla fanów Okrutnego Księcia!

Siedemnastoletni Quill żyje w zamknięciu przez całe życie. Wszystko dlatego, że jest driadą. I to męską. Pierwszą w historii! Jego rodzina prowadzi kwiaciarnię i opiekuje się zaczarowanym ogrodem. Każdego dnia chłopak ma nadzieję, że mama w końcu pozwoli mu wyjść z domu i chociaż przez chwilę poczuje się jak zwykły nastolatek. Gdy pewnego wieczoru ktoś włamuje się do ogrodu, Quill postanawia przeprowadzić śledztwo. Głównym podejrzanym staje się nowy sąsiad: zabójczo przystojny Liam. Postanawia więc zbliżyć się do niego podstępem. I chociaż na początku jest bardzo nieufny, fascynacja nowym kolegą wciąż rośnie. Quill codziennie czeka na odpowiedni moment, by go zobaczyć, łamiąc tym samym zakazy matki. Oczarowany światem zewnętrznym i Liamem nie zauważa czającego się w ciemności niebezpieczeństwa. Ktoś lub coś pragnie go zniszczyć.

Najpopularniejsze nazwiska już w maju na Targach Książki i Mediów VIVELO!

Devin Greenlee - o autorze

Wychował się na przedmieściach Denver w stanie Kolorado. Bardzo wcześnie zakochał się w książkach, a nawet napisał jedną w pierwszej klasie (jego mama nadal chwali się nią na przyjęciach). Kontynuował tę pasję aż do studiów i niczego bardziej nie pragnął niż tworzenia powieści LGBTQ+, których brakowało mu, kiedy dorastał. Podejmował się różnych prac, był sędzią, lekarzem, a obecnie pracuje jakobibliotekarz i uczy licealistów wszystkiego, co powinni wiedzieć o publicznych występach i ciętym dowcipie. W nocy można go przyłapać na obżeraniu się, graniu w gry wideo lub chrapaniu tak głośno, że sąsiedzi nie mogą spać.

Powieść „Evergreen” dostępna jest w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym navivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Dopasuj bohaterkę do książki, serialu lub filmu fantasy z którego pochodzi!

Pytanie 1 z 10
Inej i Nina -