Stellar Blade

i

Autor: Sony PlayStation

Gry

Stellar Blade bez ogłaszanej cenzury! Fani będą mogli cieszyć się w pełni z zakupionej gry

2024-04-23 9:56

Jak widać, Stellar Blade oparło swoją strategię marketingową na kontrowersjach, aby następnie przeobrazić to w dumną deklarację, że gra zostanie wydana „bez cenzury” we wszystkich regionach, łącznie z Japonią, co dla niektórych jest pewnym zaskoczeniem.

Stellar Blade bez cenzury we wszystkich regionach!

Wpierw wyjaśnimy sobie, co oznacza słowo „nieocenzurowany” w kontekście Stellar Blade. Bez wątpienia niektórzy gracze pomyślą o prowokacyjnych strojach Eve, ale ma to również związek z potencjalną przemocą i krwią, ponieważ demo ujawniło pewne elementy, takie jak odcięte kończyny w przekroju, które najwyraźniej nie muszą być w żaden sposób cenzurowane, nawet w Japonii.

Czytaj też: PS5 z kontrowersyjną funkcję opartą na sztucznej inteligencji? AI przejdzie za nas grę

To przywołuje starszy przykład, czyli grę Dead Space, która została odrzucona w Japonii. Dyrektor generalny Electronic Arts Japan, Shaun Noguchi, zastanawiał się głośno, jaka jest różnica między przemocą w Stellar Blade a Dead Space:

Co się dzieje CERO (japońska organizacja ratingowa)? Demo Stellar Blade było naprawdę zabawne i pełne akcji. Jednakże, CERO, odmówiłeś naszej grze Dead Space oceny, ponieważ zawierała przekroje odciętych części ciała i narządów wewnętrznych, ale tutaj mamy zarówno przekroje, jak i wnętrza, które zostały pokazane z oceną CERO D. Trudno mi to zaakceptować…

W każdym razie, jak podało Koreańskie studio Shift Up, Stellar Blade zadebiutuje 26 kwietnia 2024 roku i nie zostanie ocenzurowane w żadnym kraju. Oznacza to, że gra nie będzie okrojona z zawartości, a wszyscy gracze będą mogli cieszyć się tą samą wersją produkcji.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?