Książki

Książki idealne na kwiecień 2024. Poczujesz z nimi klimat wiosny! [LISTA]

2024-03-31 12:26

Czy istnieją książki idealne na wiosnę? Oczywiście! Specjalnie dla was powieści, które z pewnością znajdziecie w miejskiej bibliotece, sklepie lub na półce rodziców i dziadków. Nie są to może wydawnicze nowości, ale z pewnością warto sięgnąć po nie nawet po wielu latach!

Spis treści

  1. Baranek - Christopher Moore
  2. Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery
  3. Wodnikowe Wzgórze - Richards Adams
  4. Tajemniczy ogród - Frances Hodgson Burnett 
  5. Baśniobór. Tom 1 - Brandon Mull

Baranek - Christopher Moore

Książka w stylu Monty Pythona, jeśli jesteście zatem miłośnikami tego typu humoru, to koniecznie powinniście po nią sięgnąć!

Powieść autora znanego z bestsellerowych powieści humorystycznych, takich jak: Najgłupszy anioł oraz Brudna robota. Moore sięga w tej książce po wątki religijne, przedstawiając satyryczny obraz życia Jezusa i jego uczniów. Z książki dowiadujemy się o tym, o czym Biblia milczy, czyli jak wyglądały lata z jego nastoletniego życia. Ta historia jest i słodka i gorzka, ma w sobie wiele magii i mistycyzmu, a przy tym potrafi rozbawić czytelnika do łez.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery

Ania z Zielonego Wzgórza to powieść przede wszystkim skierowana do dziewcząt, która wzrusza, bawi i wzbudza wiele pozytywnych emocji. O jej licznych zaletach świadczy to, że czytelniczki chętnie sięgają po nią wiele razy, na nowo odkrywając świat rudowłosej dziewczynki, której największym pragnieniem było posiadanie prawdziwego domu. Dziewczynki, której radość udziela się każdemu, kto tylko zechce być jej bratnią duszą!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wodnikowe Wzgórze - Richards Adams

Klasyka literatury młodzieżowej, porównywana do dzieł J.R.R. Tolkiena i C.S. Lewisa, w nowym wydaniu

Mieszkańcy królikarni Sandleford czują niepokój… Ich ukochane miejsce życia ma się wkrótce, z woli ludzi, zmienić nie do poznania, być może nawet zniknąć, trzeba więc uciekać, póki jeszcze czas…

Grupa królików pod przewodnictwem braci, Piątka i Leszczynka, podejmuje trudną decyzję o opuszczeniu domu i wyrusza w długą, pełną przygód, niebezpieczeństw, ale i pięknych chwil oraz wzruszeń podróż w poszukiwaniu nowego, być może jeszcze lepszego miejsca – Wodnikowego Wzgórza. Czytelnicy zaś odbywają tę drogę wraz z nimi, poznając przy tym obyczaje, mitologię i język króliczej społeczności, a także wspaniałą przyrodę - mistrzowsko odmalowane słowem.

Powieść Richarda Adamsa to światowy bestseller, literatura najwyższej próby  i uniwersalna opowieść, która porusza zarówno dzieci jak i dorosłych. W 2018 powstała adaptacja książki wyprodukowana przez platformę Netflix.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tajemniczy ogród - Frances Hodgson Burnett 

Kiedy dziesięcioletnia Mary Lennox traci rodziców, trafia pod opiekę mieszkającego w Anglii wuja. Niezbyt przyjazne otoczenie – ogromny, pusty dom stojący pośród licznych ogrodów – zupełnie nie zwiastuje wszystkich niesamowitych wydarzeń, które niebawem nastąpią. Dziewczynka odkrywa przy posiadłości zamknięty na klucz, otoczony wysokim murem ogród i postanawia poznać jego tajemnicę. Okaże się to początkiem niesamowitej przygody, która zmieni życie nie tylko Mary, lecz także kilku innych osób.

"Tajemniczy ogród" to wzruszająca historia o niezwykłej mocy przyjaźni i natury, która od ponad stu lat oczarowuje kolejne pokolenia czytelników. Należąca do kanonu światowej literatury powieść doczekała się kilku ekranizacji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Baśniobór. Tom 1 - Brandon Mull

Gdzie podziały się wróżki, chochliki, olbrzymy i złe czarownice? Ukrywają się w Baśnioborze! Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

Kendra i Seth mają spędzić wakacje u dziadka. Nie są tym zachwyceni. Dziadek wita ich całą serią zakazów i przestróg. Okazuje się jednak, że ten dziwny staruszek pełni bardzo ważną funkcję - jest strażnikiem niezwykłej krainy, Baśnioboru. Przez wieki Baśniobór był schronieniem czarodziejskich istot, żyjących według pradawnych reguł. Do dziś zamieszkują go w zgodzie zachłanne trolle, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice, psotne chochliki i zazdrosne wróżki. Dzieci wcale nie zamierzają słuchać dziadka, który zabrania im zbliżać się do lasu. Nie wiedzą, że łamiąc zakaz, uwolnią siły zła, którym będzie trzeba stawić czoło. By uratować rodzinę, Baśniobór, a może nawet cały świat, Kendrze przyjdzie uczynić to, czego zawsze obawiała się najbardziej...

Jeśli dołączysz do Kendry i Setha, wiedz, że to dopiero początek ich przygód!

Źródło: Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dopasuj bohaterkę do książki, serialu lub filmu fantasy z którego pochodzi!

Pytanie 1 z 10
Inej i Nina -