Steam

i

Autor: Reddit/Angerydoge_ https://www.reddit.com/r/valve/comments/g8sevv/a_collage_of_valves_game_series/

Half-Life 3

Half-Life 3 pójdzie śladem GTA VI? Steam świętuje 25-lecie franczyzy dużą aktualizacją

2023-11-20 10:25

Half-Life 3 czeka na swoją zapowiedź niemalże tak cierpliwie, jak robiło to w ostatnich latach Grand Theft Auto VI. Jaka jednak ulga tknęła graczy, kiedy to Rockstar Games postanowiło wreszcie zaprosić już w grudniu 2023 roku na pierwszy oficjalny zwiastun swojej nowej gry. Według fanów, Valve miało zrobić podkładkę pod premierę Half-Life 3.

Wydany 19 listopada 1998 roku Half-Life szturmem podbił świat i stał się jedną z najbardziej kultowych gier komputerowych, jakie kiedykolwiek wydano. Zdefiniował on na nowo przygodowe gry FPS, nadając trend, na którym wzorowali się inni producenci gier. To właśnie za sprawą tej franczyzy Steam znajduje się w aktualnym miejscu, będąc przodującą platformą z grami wideo. Niestety, ale przez dłuższy czas Half-Life był w stagnacji, dając do zrozumienia, że nie jest on już potrzebny firmie, aby nadal osiągać duże przychody finansowe. Co ciekawe, wygląda na to, że w sprawie Half-Life 3 mogło się coś ruszyć. Programiści Valve niespodziewanie wprowadzili ogromną aktualizację i nawet zaskoczyli użytkowników filmem dokumentalnym.

Czytaj też: GTA VI. Znamy datę premiery pierwszego zwiastuna nowej gry Rockstar Games!

Half-Life 3 z podkładką pod wielki powrót?

Oprócz nowej zawartości w Half-Life, Valve w końcu zaktualizowało grę, aby ta była grywalna oraz otrzymała status "zweryfikowana" na Steam Deck. Co więcej, aby uczcić ogromną aktualizację i rocznicę powstania gry, Valve ponownie połączyło siły z pierwotnym zespołem programistów, aby nakręcić film dokumentalny.

Według wielu fanów na Reddit Half-Life 3 może pójść drogą GTA VI i spełnić oczekiwania fanów, szczególnie gdy Ci zobaczyli, jakie zainteresowanie potrafi wzbudzić gra, która wcale nie jest usługą lub produktem e-sportowym.

Internauci są pewni, że po zakończeniu Alyx na pewno Valve zdecyduje się kontynuować historię. Tyler McVicker już jakiś czas temu wspominał, iż Half-Life 3 rzeczywiście jest wspomniany w kodzie gry.

Chociaż długo wyczekiwany HL3 może nigdy nie powstać, tak miejmy nadzieje, że uniwersum tego świata zostanie jeszcze w przyszłości dobrze wykorzystane, szczególnie po tym, gdy CS2 otrzymał nowy silnik graficzny.

Czytaj też: GTA VI na zdjęciach i filmie z rozgrywki. Przypominamy historyczny wyciek plików Rockstar Games

Debata o Polsce - ''Będzie walka o rząd dusz'' - KONFEDERACJA kontra PIS

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?