Red Dead Redemption

i

Autor: Rockstar Games https://twitter.com/RockstarGames/status/787639249864630273

GTA VI

GTA VI a teraz Red Dead Redemption 3? Grudzień ma zaskoczyć fanów Rockstar

2023-12-05 17:26

Aktualnie wszyscy fani gier Rockstar Games wyczekują pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto VI, który zapowie datę premiery. Fani wnioskują jednak, że to nie jedyne niespodzianki, jakie amerykańskiego studio dostarczy graczom w nadchodzących latach, sugerując się przewidywanymi przychodami Take-Two. Według nich za kulisami czyha jeszcze zwieńczenie historii Red Dead Redemption i gangu Van Der Linde.

Zwiastun Grand Theft Auto VI oficjalnie zapowiedziany jest na grudzień 2023 roku i chociaż Rockstar Games nie podało oficjalnej daty, tak gracze już przewidują dokładny dzień pokazu. Z drugiej strony wielu spekulantów postanowiło podzielić się w serwisie Reddit swoją wizją na temat kolejnych kilku lat oraz wypuszczania gier przez amerykańskie studio. Według nich prócz GTA 6 fani mogą oczekiwać Red Dead Redemption 3, który musi dokończyć losy gangu Van Der Linde.

Czytaj też: GTA VI na zdjęciach i filmie z rozgrywki. Przypominamy historyczny wyciek plików Rockstar Games

GTA VI i Red Dead Redemption w planach Rockstar Games?

Kiedy w końcu ukaże się Red Dead Redemption 3, pozostaniee jedno nierozstrzygnięte pytanie dotyczące gangu Van Der Linde, na które należy odpowiedzieć- co stało się z ocalałymi członkami? Oczywiście, ponieważ jest tak mało informacji na temat potencjalnej kontynuacji, sposób, w jaki można by na to odpowiedzieć, wciąż nie jest znany. Mimo to seria Red Dead Redemption została tak mocno skupiona na historii gangu Van Der Linde, że dziwnie byłoby pozostawić wszelkie luźne zakończenia bez odpowiedzi. Z tego powodu fani mają nadzieję, że wszelkie pytania dotyczące gangu zostaną w końcu wyjaśnione.

Z punktu widzenia Arthura i Johna w Red Dead Redemption, historia gangu Van Der Linde jest główną siłą napędową serii. Pierwsza gra podąża za Johnem, który jest zmuszony polować na resztki wyjęte spod prawa, podczas gdy druga część pokazuje, jak w ogóle doszło do upadku gangu. W rezultacie wiele triumfów i nieszczęść, jakich doświadczają obaj bohaterowie, jest nieuchronnie związanych z samym gangiem. Mimo że gang był skazany na zagładę, graczom Red Dead Redemption 2 łatwo było uwierzyć w swoich towarzyszy ze względu na to, jak zabawni i uprzejmi oni byli. Dlatego wielu z pewnością chciałoby wiedzieć, jak potoczyło się ich życie.

UWAGA, SPOJLER

Istnieje wspólny tragiczny wątek łączący wiele losów gangu Van Der Linde z RDR2. Chociaż pierwsza część gry przepowiedziała śmierć niektórych z nich, znacznie więcej zginęło w trakcie prequelu. Pod koniec jest tylko kilku członków gangu, którzy nie kończą martwi, w tym:

  • Jack Marston
  • Sadie Adler
  • Charles Smith
  • Simon Pearson
  • Mary-Beth Gaskill
  • Tilly Jackson
  • Reverend Orville Swanson
  • Josiah Trelawny
  • Karen Jones

Red Dead Redemption 3 może powiązać te luźne wątki dotyczące gangu. Jack mógłby być bohaterem kolejnej części, zwłaszcza że był grywalny już w epilogu pierwszej części. Sadie i Charles również mają mocne argumenty przemawiające za tą rolą, a także dobry powód, aby powrócić w roli prominentnych postaci niezależnych. Polowanie na nagrody Sadie i poszukiwanie domu przez Charlesa to intrygujące wątki, które nie doczekały się jeszcze właściwego zakończenia. Gracze zasługują na to, aby wiedzieć, jak zakończyła się podróż Sadie i Charlesa.

Red Dead Redemption to w ostatecznym rozrachunku historia gangu Van Der Linde i ta historia potrzebuje odpowiedniego, końcowego rozdziału. Chociaż okres historii Red Dead Redemption 3 musi być odpowiedni, Jack (lub ktokolwiek, kto jest bohaterem RDR3) może pomóc w dokończeniu wszystkich pozostałych niejasnych wątków. Nawet jeśli żadne z nich nie odegra znaczącej roli, dobrze byłoby zobaczyć, jak potoczyło się ich życie. Ostatnia spuścizna gangu Van Der Linde to jedyna zagadka, na którą Red Dead Redemption 3 powinno odpowiedzieć.

Wieczorny Express - Przemysław Czarnek

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?