Wiedźmin. Najlepsze moment i screeny z gry Wiedźmin III: Dziki Gon. Na nich dzieje się magia!

i

Autor: Wiedźmin, matriały promocyjne - https://store.steampowered.com/ Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Wiedźmin QUIZ. Jak dobrze znasz Ciri? Test wiedzy o Lwiątku z Cintry dla najwierniejszych fanów!

Cirilla, Lwiątko z Cintry, Dziecko Starszej Krwi, Jaskółka, Niespodzianka... Zagubiona księżniczka nosiła wiele imiona, a mogła zniszczyć lub zjednoczyć świat. Jej przeznaczeniem był jednak Wiedźmin - Geralt z Rivii. Jesteście fanami głównej bohaterki sagi pióra Andrzeja Sapkowskiego? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie się w naszym teście wiedzy!

Ciri zatrzymała się przed Vesemirem. Nie bardzo wiedząc, co począć z rękami, zasadziła kciuki za pasek.- Nie mogę dzisiaj trenować - wyrecytowała wolno i dobitnie, w zupełnej ciszy - albowiem jestem... Jestem...Spojrzała na czarodziejkę. Triss mrugnęła do niej, krzywiąc się jak zadowolony z psoty urwis, poruszyła ustami, podpowiadając wyuczoną kwestię.- Niedysponowana! - dokończyła Ciri głośno i dumnie, zadzierając nos niemal po powałę.

- Andrzej Sapkowski, Krew elfów

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Wiedźmin Quiz - Kim była Ciri?

Księżniczka Ciri stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego jest postacią niezwykle popularną wśród fanów wiedźmińskiego uniwersum. Pojawienie się zielonookiej księżniczki w historii o wiedźminie całkowicie odmieniło Geralta. Z zabójcy potworów stał się mentorem i przybranym ojcem. Waleczna i niezłomna księżniczka pojawiła się również w grze i serialu o Wiedźminie. Chociaż serial nieco zmienił to, jaka była Cirilla to nie zmienia to faktu, że Lwiątko z Cintry ma swoich fanów nawet wśród osób, które znają tę postać tylko z serialu. Najwięksi fani wiedźmina nie powstrzymują się nawet przed nadawaniem tego imienia swoim córkom. Okazuje się, że w 2022 roku imię Cirilla otrzymało aż 9 dziewczynek. Dziewczynki noszące imię Cirilla obchodzą imieniny 5 lipca i 28 października. W naszym quizie znajdziecie pytania dotyczące historii tej słynnej postaci z wiedźmina, ale ostrzegamy, że osoby, które nie czytały książek, mogą mieć problem z poprawnym odpowiedzeniem na wszystkie pytania.

QUIZ: Wiedźmin. Sprawdź, ile wiesz o Ciri

Pytanie 1 z 13
Jak brzmi pełne imię Ciri?