CS2

i

Autor: mmorpg https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/tak-wyglada-counter-strike-2-pierwsze-zwiastuny-oraz-informacje-o-grze

CS2

CS2 z oficjalną datą premiery! Jak pobrać, zmiany w grze oraz co dalej z CS:GO? „Umarł król, niech żyje król”

2023-09-27 23:15

Po wielu miesiącach oczekiwań Valve wreszcie potwierdziło datę oficjalnej premiery Counter Strike'a 2! Gracze na całym świecie już od 27.09.2023 roku porzucą starą wersję gry i spróbują napisać historię w nowej erze CS'a. Co jednak z CS:GO? Czy serwery gry zostaną zamknięte?

Spis treści

  1. Counter-Strike 2 — oficjalna data premiery
  2. CS2 — zmiany
  3. Czy CS:GO zostanie wyłączone po premierze Counter-Strike 2?

Od czasu, gdy w marcu rozpoczęła się zamknięta wersja beta, społeczność Counter-Strike spekulowała na temat wielu różnych dat premiery CS2 i finalnie wszyscy się mylili. Choć na pierwszy rzut oka gra wygląda jak CS:GO, Valve wprowadziło wiele zmian, aby CS2 stało się produktem wyjątkowym oraz rewolucyjnym dla sceny kompetytywnej. Jeśli tak jak ja nie możesz się doczekać, aby zagrać w CS2, oto wszystko, co musisz wiedzieć o dacie premiery i tym, co wnosi nowy tytuł Counter-Strike.

Czytaj też: CS2 komendy na FPS, Tickrate i wiele innych. Wszystkie polecenia, które musisz znać

Counter-Strike 2 — oficjalna data premiery

W środę, 27 września, Valve zmieniło baner konta Counter-Strike na Twitterze na „świt nowego dnia”, sugerując, że to właśnie następnego dnia wszyscy gracze na całym świecie będą mieli dostęp do Counter Strike'a 2.

Czytaj też: CS2: Najlepsze ustawienia pod FPS. Jak wycisnąć ze swojego PC jeszcze więcej?

CS2 Twitter

i

Autor: CS2 Twitter

Jeszcze tego samego dnia za sprawą opublikowanego filmu na profilu Twitter/X konta CS2, Counter Strike 2 doczekał się swojej oficjalnej premiery dla wszystkich graczy na całym świecie. Aby pobrać grę wystarczy odpalić swoje konto Steam i pobrać CS2, który zastąpił waszego dotychczasowego CS:GO.

Czytaj też: CS2 nie jest tak dobry jak CS:GO. Dlaczego gracze narzekają, a e-sportowcy są zachwyceni? [OPINIA]

CS2 — zmiany

CS2 działa na silniku gry Source 2, który jest znacznie usprawniony względem Source 1 z CS:GO. Teoretycznie powinno to pozwolić Valve na wprowadzanie głębszych zmian w przyszłości i optymalizację gry pod kątem nowoczesnych komputerów PC.

Dzięki silnikowi Source 2 CS2 jest lepszy od CS:GO pod względem graficznym, a wszystkie mapy wyglądają piękniej.

Jeśli chodzi o zmiany w rozgrywce, najbardziej zauważalny jest sposób, w jaki dymy zachowują się w CS2, wypełniając całą przestrzeń. Interesującą zmianą jest również przejście na 24 rundy zamiast 30 w trybie rywalizacji oraz nowy tryb dobierania graczy w formie rywalizacji Premier.

Czy CS:GO zostanie wyłączone po premierze Counter-Strike 2?

Sformułowania Valve dotyczące przyszłości CS:GO są pośrednie, ale jasne. Na stronie bety CS2 Valve informuje, że CS2 będzie bezpłatną aktualizacją do CS:GO. To prawdopodobnie oznacza, że CS2 zastąpi CS:GO na kontach Steam graczy, a gra, jaką znamy dzisiaj, zniknie. Ci, którzy chcą dalej grać w CS:GO, prawdopodobnie będą zmuszeni przenieść się do CS2, podobnie jak to przydarzyło się graczom Overwatch po premierze Overwatch 2.

Ile zarabiają znani DJ-e?

Ile wiesz o grze CS:GO? 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi Global’e

Pytanie 1 z 10
Jaką mapę nazywa się potocznie De_Polska?