Kurier dostarcza paczkę

i

Autor: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Handel

Allegro zacznie sprzedawać alkohol online? Butelkę do drzwi przyniesie kurier

2024-05-18 17:43

Allegro chce rozpocząć sprzedaż alkoholu online. Największa polska platforma e-commerce może zrewolucjonizować rynek, ale wątpliwości nie brakuje, również w samym Allegro - pisze we wtorkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

- Pracujemy nad wprowadzeniem możliwości zakupu alkoholu online – powiedział "DGP" Marcin Gruszka, rzecznik Allegro. - Z naszych badań wynika, że klienci są tym zainteresowani.

Gazeta zastrzega, że firma nie chce na razie mówić o szczegółach.

- Według naszych informacji Allegro nie bierze pod uwagę dostaw trunków przez paczkomaty, bo w nich nie da się zweryfikować wieku kupującego. Mają to robić kurierzy, którzy już teraz sprawdzają dokumenty przy dostarczaniu różnych przesyłek bezpośrednio do klienta - czytamy.

"DGP" wskazuje, że "sprzedaż alkoholu online przez największą polską firmę e-commerce budzi ogromne obawy, że dostęp do wysokoprocentowych trunków stanie się jeszcze łatwiejszy i na nic zdadzą się zapowiedzi rządu o wycofywaniu alkoholi ze stacji paliw czy wprowadzanie nocnej prohibicji przez samorządy".

Gazeta przypomniała, że "podstawą przygotowań do wejścia z taką usługą jest wyrok NSA w 2022 r., uznający, że sklep stacjonarny umożliwiający sprzedaż online nie może z tego powodu stracić zezwolenia"

ZOBACZ TEŻ: Oto najlepsze plaże w Europie. Numer jeden może zaskoczyć

Ceny ALKOHOLU w górę? Bez Wódki Wódka lepiej TAŃSZA! Polacy byliby SZCZĘŚLIWI! | Co Ludzie Powiedzą