Książki

Bridgertonowie. Najlepsze książki dla fanów serialu! Co warto przeczytać? TOP5!

2024-05-01 11:40

Bridgertonowie to popularny serial Netflix, który powstał na podstawie serii książek Julii Quinn. Czytaliście te powieści? Jeśli tak, to z pewnością macie już ochotę na więcej tego typu historii! Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę najlepszych książek dla fanów rodziny Bridgertonów!

Spis treści

 1. Towarzyski poradnik dla panien bez posagu - Sophie Irwin
 2. Jak stracić hrabiego w dziesięć tygodni - Jenni Fletcher 
 3. Davenportowie. Tom 1 - Krystal Marguis 
 4. Towarzyski przewodnik po skandalach - Sophie Irwin
 5. Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo - Dianne Freeman
 6. Bridgertonowie - kolejność czytania

Towarzyski poradnik dla panien bez posagu - Sophie Irwin

Najlepszy debiut wśród powieści historycznych 2022 roku!

Kitty Talbot nie jest ani wybitnie wykształcona, ani szczególnie dystyngowana, ma jednak sporo sprytu, pomysłowości i… długów odziedziczonych po ojcu. Potrzebuje pieniędzy, a ściślej mówiąc – męża, który nimi dysponuje. Bądź co bądź jest rok 1818 i jedynie mężczyźni mogą się bogacić… Dziewczyna ma zaledwie trzy miesiące, by uchronić siebie i cztery swoje siostry przed ruiną. Jest tylko jedno wyjście – trzeba zapolować wśród londyńskiej socjety.

Jednak na drodze Kitty staje lord Radcliffe. Arystokrata od razu rozpoznaje w młodej pannie łowczynię fortun. Nie zamierza dopuścić, by dopięła celu. Zapowiada się zaciekła walka. Żaden z przeciwników nie wie, jaki będzie jej wynik, zwłaszcza że los wtrąci tu swoje trzy grosze…

Czy Kitty zdoła ocalić rodzinę przed nędzą? Czy oprócz pieniędzy zdobędzie też miłość?

Książka skrzy się humorem i musuje jak szampan, a błyskotliwe słowne pojedynki i zwroty akcji gwarantują prawdziwą rozkosz z lektury!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Jak stracić hrabiego w dziesięć tygodni - Jenni Fletcher 

Londyn, rok 1816. Przystojny hrabia. Niepokorna młoda dama. Co może pójść nie tak? Obejrzałaś już „Bridgertonów”, ale wciąż czujesz niedosyt? Tęsknisz za jakimś wyrafinowanym skandalem? W takim razie…

…hrabia Denholm i panna Essie Craven zapraszają na swój ślub! (Jeśli jednak Essie zrealizuje swój misterny plan, żadnego wesela nie będzie). Przed tobą najgorętszy londyński sezon towarzyski czasów regencji! W wieku ośmiu lat panna Essie Craven została zaręczona z kimś, kogo spotkała tylko raz w życiu – wyniosłym Aidanem Ravellem, hrabią Denholm, najbardziej pożądanym młodzieńcem z wyższych sfer. Wprawdzie datę ślubu już wyznaczono, problem jednak w tym, że marzenia żywiołowej Essie sięgają dalej niż życie u boku hrabiego. Również i Aidanowi nie byłoby spieszno do małżeństwa… gdyby nie rodzinny honor i kłopoty finansowe, w które wpędził go nieżyjący już ojciec.

Narzeczeni zawierają umowę: jeśli Essie znajdzie lepszą kandydatkę na żonę dla Aidana, ich ślubu nie będzie! Tymczasem oboje wchodzą w rolę najpopularniejszej pary londyńskiej śmietanki towarzyskiej. Udawane i prawdziwe uczucia niespodziewanie zaczynają się przeplatać, a plan Essie i Aidana szybko się komplikuje… Romans, w którym wrogowie stają się kochankami, a wartka akcja trzyma w napięciu i zaskakuje – to zupełnie jak oglądanie „Bridgertonów”! Książka idealna dla fanek „Outlandera” i „Romantycznego księcia”.

"Ten piękny romans was oczaruje i przetańczycie z nim w rytmie walca całą noc. Niech koniecznie od razu trafi na szczyt waszego stosiku lektur!" - Brth Reekles, autorka powieści z serii „The Kissing Booth”

"Uwielbiam tę książkę! Jest świeża, zabawna i zdecydowanie feministyczna, a przy tym czarująca! Jenni ma prawdziwy talent do tworzenia niezwykle atrakcyjnych postaci, wyrazistych, dowcipnych dialogów i wciągających romansów. To doskonała, podnosząca na duchu lektura."- Nicola Cornick, autorka powieści z serii Damy z Fortune’s Folly

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Davenportowie. Tom 1 - Krystal Marguis 

W 1910 roku Davenportowie są jedną z niewielu czarnoskórych rodzin o ogromnym bogactwie i statusie w zmieniających się Stanach Zjednoczonych, a swój majątek zawdzięczają przedsiębiorczości Williama Davenporta, byłego niewolnika, który wiele lat temu założył Davenport Carriage Company. Teraz Davenportowie żyją w otoczeniu służby, kryształowych żyrandoli i niekończących się przyjęć, odnajdując swoją drogę i miłość - nawet tam, gdzie nie powinni.

Olivia, piękna starsza córka Davenportów, jest gotowa spełnić swój obowiązek, wychodząc za mąż za właściwego, zdaniem rodziców, kandydata… dopóki nie spotka charyzmatycznego lidera praw obywatelskich Washingtona DeWighta. Młodsza córka, Helen, jest bardziej zainteresowana naprawianiem samochodów niż zakochiwaniem się - chyba że w zalotniku swojej siostry. Amy-Rose, przyjaciółka z dzieciństwa, która została pokojówką sióstr Davenport, marzy o otwarciu własnego biznesu i poślubieniu jedynego mężczyzny, którego poślubić nie może - brata Olivii i Helen, Johna. Ale najlepsza przyjaciółka Olivii, Ruby, również ma na oku Johna Davenporta, choć nie może utrzymać jego zainteresowania... dopóki presja rodziny nie zmusi jej do intrygi, by zdobyć jego serce, tak jak ktoś inny zdobywa jej zainteresowanie.

Zainspirowana prawdziwą historią C.R. Pattersona i jego rodziny, Davenports to opowieść o czterech zdeterminowanych i pełnych pasji młodych czarnoskórych kobietach, które odkrywają w sobie dość odwagi, by kierować własną ścieżką życia - i miłości.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Towarzyski przewodnik po skandalach - Sophie Irwin

Po błyskotliwym debiucie Sophie Irwin zabiera nas na kolejną romantyczną wyprawę do XIX-wiecznej Anglii

Kiedy Eliza Balfour wychodziła za ćwierć wieku starszego od siebie surowego lorda Somerset, ich ślub był wydarzeniem sezonu. Niestety, nie dla panny młodej – nie o takim bowiem mężu marzyła…

Dekadę później Eliza jest już wdową. Ma dwadzieścia siedem lat, tytuł, majątek i po raz pierwszy w życiu decyduje o własnym losie. Nie liczy się z konwenansami, toteż zamiast zniknąć z ludzkich oczu na czas żałoby, jedzie do Bath z kuzynką Margaret. Postanawia robić to, co chce!

Jednak plotki o wyczynach owdowiałej hrabiny docierają do uszu nowego lorda Somerset – człowieka, z którym łączyło Elizę młodzieńcze uczucie. Mężczyzna postanawia wkroczyć do akcji i udowodnić dalekiej krewnej, że jej samowola nie pozostanie bez konsekwencji…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Poradnik prawdziwej damy. Dobre maniery a morderstwo - Dianne Freeman

Wiktoriańska Anglia, intrygi, niedopowiedzenia i skrywane tajemnice okraszone poczuciem humoru i nagłymi zwrotami akcji sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej historii… Frances Wynn, hrabina o amerykańskim pochodzeniu, jako wdowa cieszy się wolnością. Wraz z córką wynajmuje dom i przygotowuje się na przyjęcie pod swój dach siostry – Lily - która do Londynu ma przybyć z Nowego Jorku.

Jednak życie nie jest usłane tylko różami i wkrótce kobiecie przyjdzie przekonywać inspektora Delaney’a, że nie ma ona nic wspólnego ze śmiercią męża. Co nie przeszkodzi jej oczywiście informować inspektora o szokujących okolicznościach tego wydarzenia. A do tego wszystkiego, nowy, niezwykle pociągający sąsiad – George Hazelton – okaże się być jedną z dwóch osób, które znają całą prawdę. 

Zajęta wprowadzaniem siostry na salony Frances zamartwia się, czy Reggie faktycznie został zamordowany. Aby odkryć prawdę wykorzysta nie tylko sąsiada, ale także swój spryt i talent do plotkowania. Czy morderca skrywa się w towarzystwie? 

"Zachwycająca opowieść o cwaniactwie w brytyjskiej arystokracji” Rhys Bowen, laureatka nagrody Agatha Award

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Bridgertonowie - kolejność czytania

W jakiej kolejności czytać książki z serii Bridgertonowie? Listę znajdziecie poniżej!

 • “Mój książę” ...
 • “Ktoś mnie pokochał” ...
 • “Propozycja dżentelmena” ...
 • “Miłosne tajemnice” ...
 • “Oświadczyny” ...
 • “Grzesznik nawrócony” ...
 • “Magia pocałunku” ...
 • “Ślubny skandal”

“Bridgertonowie” – jak dobrze pamiętasz poprzednie sezony?

Pytanie 1 z 8
Podczas swego debiutu Daphne Bridgerton zyskała tytuł diamentu sezonu:
Bridgertonowie QUIZ: jak dobrze pamiętasz poprzednie sezony? Nie spraw zawodu Lady Whistledown!