zdjęcia

Nowe busy Inspekcji Transportu Drogowego. Z nietypową instalacją na dachu

2023-11-10 19:14

Do mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego trafiły dwa nowe furgony Renault Master, które będą wyposażone w przenośne wagi, dymomierze, przymiary wstęgowe i torby medyczne. Na ich dachach zainstalowano panele fotowoltaiczne. Niebawem wyjadą na drogi i będą służyły do kontroli pojazdów i kierowców. Ich wartość to blisko 750 tys. złotych.

Nowe furgony dla mazowieckiej ITD

Flotę pojazdów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zasiliły dwa oznakowane pojazdy specjalistyczne z zabudową biurową. Na dachach furgonów znajdują się panele fotowoltaiczne, służące do ładowania dodatkowych akumulatorów, dzięki czemu ograniczona będzie konieczność korzystania z agregatu prądotwórczego.

- Samochody niebawem wyjadą na drogi i będą służyły do kontroli pojazdów i kierowców. Przyczynią się do wycofania z ruchu niesprawnych technicznie i przeładowanych pojazdów. Zanim to nastąpi, zostaną jeszcze wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny. Na ich wyposażeniu znajdą się m.in. przenośne wagi, dymomierze, przymiary wstęgowe i torby medyczne - informuje Krzysztof Chojnacki, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Nowe furgony zakupiono z rezerwy celowej budżetu państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji Transportu Drogowego w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności. Jeden pojazd specjalistyczny kosztował ok. 373 tys. złotych.

ITD ma nowe nieoznakowane radiowozy. Radar lepszy niż policyjny

Otwarcie ITD w Miechowie