zdjęcia

Lincoln Continental na licytacji komorniczej. Niska cena wywoławcza, wysoka wartość

2024-03-12 18:40

Lincoln to symbol amerykańskiej motoryzacji, od 1917 roku produkujący luksusowe samochody osobowe. Niezwykle charakterystyczne, choćby ze względu na potężne rozmiary, są modele z drugiej połowy ubiegłego wieku. Dlatego prawdziwą gratką dla miłośników tych aut może być licytacja komornicza Lincolna Continentala w wersji Town Coupe.

Lincoln Continental na aukcji komorniczej

Na ten samochód wszyscy zwrócą uwagę. Mimo że to coupe, ma blisko 6 metrów długości, jest wielki, ale przy tym niski, niemal płaski. Europejczykom doskonale znany ze starych amerykańskich filmów i seriali. Pojedyncze sztuki można spotkać także w Polsce, a nawet stać się właścicielem niezwykłego egzemplarza. Na licytację komorniczą w Lęborku trafił na początku marca 2024 roku Lincoln Continental w wersji Town Coupe z potężnym 7,5-litrowym silnikiem V8 o mocy 220 KM. Wyróżnia go szmaragdowy kolor nadwozia i skórzanych foteli. Jak czytamy w opisie aukcji, został wyprodukowany w 1979 roku.

Cenę wywołania komornik ustalił na 28,5 tys. zł, a podana wartość to 38 tys. zł. Na podstawie zdjęć można wnioskować, że auto jest zachowane w dobrym stanie. Zobaczcie w galerii zdjęcia, które zamieszczono w obwieszczeniu o licytacji.

Lincoln Motor Company to amerykański producent luksusowych samochodów osobowych, w tym SUV-ów, z siedzibą w Dearborn, działający od 1917 roku. Należy do amerykańskiego koncernu Ford Motor Company. W 1939 roku ruszyła produkcja najpopularniejszej i najdłużej obecnej na rynku linii modelowej Continental (produkcja do 2020 roku). Limuzyny Continental pełniły w USA funkcję limuzyn prezydenckich.

Stare samochody nie wjadą do centrum. Mieszkańcy podzieleni