Wpadł w "niezłe bagno", bo uciekał przed policją

2020-05-30 15:25
Wpadł w niezłe bagno, bo uciekał przed policją
Autor: materiały prasowe KWP w Lublinie

22-latek jadący od Lubartowa w stronę Firleja nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zamiast tego zaczął uciekać. Zatrzymało go bagno.

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy prowadzili akcję "Bezpieczna 19-stka". W jej ramach kontrolowali ruch samochodów w miejscowości Wincentów. Ich uwagę przykuło auto wyprzedzające w niedozwolonym miejscu. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania, lecz ten jeszcze przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Firleja. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

- Kierujący łamiąc przepisy ruchu drogowego skręcił w Lisów, następnie nie patrząc na obowiązujące oznakowanie pionowe i poziome, dwukrotnie nie zatrzymał się na znaku stop, przeciął skrzyżowanie i wjechał w drogę gruntową. Tam stracił panowanie nad samochodem i wjechał w teren podmokły - mówi sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę i przewieźli do komendy w Lubartowie. Okazało się, że miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

Teraz 22-latek będzie odpowiadał za kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu, ucieczkę przed policyjną kontrolą oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE