W Lublinie powstaje wirtualna galeria sztuki

2022-01-24 15:16
W Lubinie powstaje wirtualna galeria sztuki
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Pexels

Młodzi ludzie z Lublina chcą pomagać lokalnym artystom w docieraniu do odbiorców. Tworzą wirtualną galerię sztuki "Wyimek". Będzie to miejsce promujące kulturę naszego regionu, zarówno tą przekazywaną z pokolenia na pokolenie, jak też tą tworzoną przez młodych twórców. Aktualnie pomysłodawcy projektu szukają artystów, którzy chcieliby podzielić się swoją sztuką z innymi.

- Zachęcamy wszystkich niezależnie od wieku, stażu artystycznego - mówi Katarzyna Lendzion z grupy, która stworzyła "Wyimek". - Naszym celem jest promowanie wszelako pojętej sztuki w naszym regionie. W galerii znajdą się takie kategorie jak poezja, sztuki plastyczne, fotografia, czy rękodzieło, ale również teatr i muzyka.

Projekt realizowany jest w ramach "Zwolnionych z Teorii" przez uczniów z V LO w Lubinie.

- Wszyscy od zawsze mieliśmy kontakt ze sztuką i doskonale wiemy jak trudno jest dotrzeć artystom do odbiorców, dlatego powstał "Wyimek" - dodaje Lendzion. - Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania osób, które będą chciały podzielić się swoją sztuką z innymi i wystawić swoje prace w naszej galerii.

Internetowa galeria ma ruszyć 20 marca. Artyści czas na zgłoszenie się mają do 10 marca. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na facebookowym profilu "Wyimek".​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE