Ul. Lubelskiego Lipca '80 będzie przedłużona. To już pewne

2022-05-30 14:52
Ul. Lubelskiego Lipca '80 będzie przedłużona. To już pewne
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Lublin dostał właśnie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację tego projektu. Pozostaje ogłoszenie przetargu i wystartowanie z budową. Będzie to około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80 od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej.

- Lublin otrzymał największą wnioskowaną kwotę, bo 65 mln zł - mówi Artur Soboń, wiceminister finansów. - To jest dofinansowanie inwestycji, której koszt wynosi 68,5 mln zł. To świadczy o skali zaangażowania Banku Gospodarstwa Krajowego w rozwój Lublina. W sytuacji wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią utrzymujemy wysoką stopę inwestycji publicznych, niezbędną do zachowania stabilnego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Program Inwestycji Strategicznych jest przykładem efektywnego zaangażowaniem sektora finansowego w rynek, którego wynikiem będzie powstanie nowych miejsc pracy, poprawa warunków życia obywateli oraz pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, źródeł ciepła zeroemisyjnego i gospodarki odpadami.

Ulica ma być dwujezdniowa, trzypasowa, z buspasami. Wybudowane zostaną także chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Przebudowane również zostaną odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej.

- To inwestycja, na którą czekaliśmy bardzo długo i która w kontekście budowy dworca metropolitalnego jest niezwykle istotnym domknięciem tej inwestycji - mówi Mariusz Banach, wiceprezydent Lublina. - Ona domaga się budowy tej ulicy, przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80, tak żeby rzeczywiście włączyć ją w ciąg ulicy Diamentowej. Za chwilę ta inwestycja będzie realizowana.

Inwestycja ma kosztować 68,5 mln zł. Termin jej zakończenia zaplanowano na koniec czerwca 2025 roku, ale być może zostanie szybciej zrealizowana.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE