Rusza budowa mostu na Bystrzycy

i

Autor: zdj. Miasto Lublin Nowy most na ul. Żeglarskiej, fragm. mapy dokumentującej inwestycję

Lublin: Będzie nowy most, ale najpierw duże utrudnienia

2022-05-27 13:11

Kierowców, rowerzystów i pieszych czekają spore utrudnienia w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Od 6 czerwca ruszają prace nad przebudową mostu na Bystrzycy przy ul. Żeglarskiej.

Na czas robót drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu. - Nastąpi wyłączenie z ruchu odcinka ul. Żeglarskiej. Objazd wyznaczono ul. Janowską. Dojazd do Zemborzyc możliwy będzie również ul. Zemborzycką, Osmolicką i dalej ul. Cienistą - mówi nam Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Jak słyszymy, na czas wykonywanych prac konieczne jest także zamknięcie ścieżki dla rowerzystów. - Tym samym będą przejeżdżać przez węzeł przesiadkowy przy ul. Żeglarskiej lub przez kładki na Bystrzycy w kierunku ul. Romera lub ul. Nałkowskich i dalej przez ul. Żeglarską do al. Bryńskiego - tłumaczy Góźdź.

Z kolei ruch pieszy skierowano na al. Bryńskiego, od strony ul. Zemborzyckiej lub ul. Krężnickiej. Most ma mieć 50 m długości i 19 m szerokości. Będzie większy od obecnego. Powstanie etapami. Drogowcy najpierw rozbiorą stary i w tym samym miejscu zbudują nowy obiekt.

- Korekcie ulegnie także przebieg ścieżki rowerowej zlokalizowanej pod mostem, a koryto rzeki zostanie uregulowane. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich - wyjaśniają urzędnicy.

Prace mają być zakończone pod koniec listopada tego roku. Koszt inwestycji to ponad 36 milionów złotych. To część większego projektu, czyli Lubelskiej Strefy Funkcjonalnej. Mowa o budowie zespołów przystanków i węzłów przesiadkowych, a także rozbudowie infrastruktury drogowej Lublina i okolic.