To ostatni dzień, kiedy w Lublinie jest jazda na maksa. Kończy się akcja "Zaczytaj się w komunikacji miejskiej"

2023-01-13 9:17

"Piekło", "Ofiara", "Grzech" - to tylko niektóre słowa, które od wtorku nabrały popularności wśród pasażerów i pasażerek lubelskiej komunikacji miejskiej. Wszystko za sprawą akcji, dzięki której można zdobyć jedną z książek Maksa Czornyja, autora kryminałów z Lublina.

Sposób na zdobycie książki jest prosty: ważny bilet na podróż trajtkiem albo autobusem i tajne hasło powiedziane podczas kontroli. Kiedy kontrolerzy i kontrolerki nie będą musieli wystawić mandatu za podróż na gapę i usłyszą "Jedziemy na Maksa", mają związane ręce: muszą wręczyć książkę podróżnemu_podróżnej. I wręczają.

- Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony pasażerów, a obdarowywani dziękują za umilenie podróży i drobny upominek. Ponadto wpisuje się ona w nasze dwa podstawowe hasła marketingowe: korzystaj z komunikacji miejskiej i kupuj bilety - tłumaczy Monika Fisz, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Pulę książek do rozdania z autografem pisarza niedopłatnie przekazała Grupa Wydawnicza Filia. Dziennie w ruch puszczanych jest kilkadziesiąt egzemplarzy, które rozdawane są po kilka sztuk co parę godzin tak, aby każdy pasażer i pasażerka miał równe szanse w zabawie. Akcja kończy się w piątek.

Jak przypomina Fisz, to nie jest pierwszy raz, kiedy ZTM propaguje czytelnictwo.

- Już od kilku lat, w ramach akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, 6 grudnia pasażerowie z ważnym biletem otrzymywali słodki upominek, a dzieci książeczki. W ubiegłym roku z okazji Dnia Dziecka, we współpracy z firmą Pomelody, nasze służby rozdawały drobne upominki dla najmłodszych pasażerów przygotowane przez ZTM w Lublinie i Miasto Lublin, a także ilustrowane książeczki, dbające o wszechstronny rozwój dziecka, przekazane na ten cel przez Pomelody. Wówczas na potrzeby akcji, firma Pomelody udostępniła również swoją autorską muzykę, która rozbrzmiewała w dedykowanym akcji pojeździe - dodaje rzeczniczka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE