#śmieciobranielasyjanowskie - posprzątajmy las razem

i

Autor: Pixabay #śmieciobranielasyjanowskie - posprzątajmy las razem

#Śmieciobranie w Lasach Janowskich. Każdy może pomóc sprzątać las

2021-04-22 9:59

22 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Ziemi. Pewnie część z was wybierze się dziś na "sprzątanie świata". Podobną akcję, trwającą kilka tygodni organizuje Nadleśnictwo Janów Lubelski. Pod hashtagiem #śmieciobranielasyjanowskie znajdziemy już niedługo zdjęcia z codziennego sprzątania lasów. Zobaczcie szczegóły.

Zrobiło się cieplej i wszyscy chętniej ruszyliśmy na wycieczki i spacery do okolicznych lasów. Mijamy spacerowiczów, pozdrawiamy ich wesołym "cześć" czy "dzień dobry". A potem patrzymy pod nogi i zaczynamy się zastanawiać: czyje są te wszystkie śmieci, które znajdujemy pod drzewem, zaplątane w krzewy czy przykrywające świeżo wykiełkowane rośliny.

Władze Lasów Janowskich też się nad tym zastanawiają, dlatego z okazji Światowego Dnia Ziemi zaproponowali odwiedzającym lasy specjalną "zabawę".

"Idea jest prosta: wybierzcie się do lasu w okresie od 22 kwietnia do 16 maja 2021 r.; zabierzcie ze sobą worek i rękawiczki, a następnie zbierzcie znalezione śmieci; zróbcie zdjęcia i oznaczcie je w mediach społecznościowych #śmieciobranielasyjanowskie oraz oznaczcie nasz Fanpage" – czytamy na profilu Lasów Janowskich.

Do akcji sprzątania Lasów Janowskich może przyłączyć się każdy. Pamiętajcie, żeby podczas sprzątania używać rękawiczek.

Raport z anteny 21.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE