Plastyka, kino, rekreacja. Sprawdź, w jaki sposób osadzeni radzą sobie z pandemią [AUDIO]

2020-10-27 16:59 Mateusz Kasiak
Plastyka, kino, rekreacja. Sprawdź, w jaki sposób osadzeni radzą sobie z pandemicznym stresem [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay

Czas pandemii i kwarantanny to okres szczególnie trudny dla osób, które już znajdują się w izolacji. Niepokojące doniesienia o koronawirusie potęgują stres i lęk także u osób, przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych. Kadra Aresztu Śledczego w Krasnymstawie stawia na rozwój pasji i aktywność fizyczną osadzonych. Sprawdź szczegóły na eska.pl

Kluby dyskusyjne i praca z psychologiem

 - Izolacja więzienna w połączeniu z niepokojącymi informacjami może potęgować stres i poczucie bezsilności. Przeciwdziałając temu zjawisku, kadra penitencjarna kładzie szczególny nacisk na wsparcie psychologiczne oraz kształtowanie umiejętności konstruktywnego radzenia sobie ze stresem - mówi Radiu Eska chor. Magdalena Łukowiec, rzeczniczka dyrektora aresztu śledczego w Krasnymstawie.

Krasnostawscy osadzeni mają do wyboru wiele kół tematycznych. - Spośród których największym zainteresowaniem cieszą się koła rekreacyjne, ekologiczne, muzyczne, kina niezależnego, plastyczne oraz dyskusyjny klub książki - dodaje Łukowiec.

W areszcie działa także radiowęzeł. Realizowane są audycje, podczas których więźniowie uczeni są prostych metod radzenia sobie ze stresem.

Posłuchaj, jak osadzeni w Areszcie Śledczym w Krasnymstawie radzą sobie ze stresem w czasie pandemii:
Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet