Wąwóz na Czechowie ma przejść duże zmiany

i

Autor: Urząd Miasta Lublin Wąwóz na Czechowie ma przejść duże zmiany

Na spacer z urzędnikami po wąwozie na Czechowie [AKTUALIZACJA]

2022-06-29 11:37

Przed nami spacer wąwozem na Czechowie – czyli pierwszy spacer w ramach projektu lubelskiego Urzędu Miasta „Plan dla Dzielnic”. Mieszkańcy zapoznają się na miejscu ze zmianami, jakie przejść ma tamten rejon miasta.

AKTUALIZACJA

Jak informują urzędnicy z lubelskiego Ratusza, w związku z falą wysokich temperatur do 34°C w Lublinie i ostrzeżeniem o upałach 2. stopnia, data planowanego na jutro (30 czerwca) spaceru po wąwozie na Czechowie ulegnie przesunięciu. Nowy termin spotkania w terenie – poniedziałek (4 lipca). Godzina i miejsce zbiórki uczestników nie zmienią się. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 za Domem Towarowym „Orfeusz” (ul. Kameralna 1), a zakończy na ul. Północnej. Planowany spacer po wąwozie potrwa około godziny.

Wspólnym spacerem po wąwozie rozpoczną się konsultacje społeczne koncepcji parku naturalistycznego na Czechowie. Do udziału w spotkaniu urzędnicy z Ratusza zapraszają w czwartek (30.06). Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 za Domem Towarowym „Orfeusz” (ul. Kameralna 1), a zakończy na ul. Północnej.

Podczas spotkania w ramach „Planu dla Dzielnic” jedną z najistotniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców było zagospodarowanie wąwozu na Czechowie. Rozmowy o tym, jak powinien wyglądać nowy park w tej części miasta rozpoczynamy od wspólnej wizyty po terenie wąwozu objętym przygotowaną koncepcją. Dokument zakłada powstanie w tym miejscu naturalistycznego parku, który ma uwzględnić potrzeby wszystkich mieszkańców. Spacer po wąwozie poprowadzi sam autor koncepcji, który zaprezentuje pomysły i omówi możliwości zagospodarowania każdej z części terenu. Do wspólnej dyskusji nad przyszłością wąwozu zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Planowany spacer po wąwozie potrwa około godziny. Poza tym spotkaniem, urzędnicy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu i przekazania swoich uwag do koncepcji drogą mailową na adres [email protected]. Konsultacje społeczne w sprawie projektu parku w wąwozie Czechów potrwają od 30 czerwca do 31 sierpnia. Zebrane w ramach konsultacji sugestie i uwagi będą pomocne przy tworzeniu dokumentacji projektowej.

Wizualizacja wąwozu na Czechowie po zmianach

i

Autor: Urząd Miasta Lublin Wizualizacja wąwozu na Czechowie po zmianach

Na spacerze istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy. Zgłoszenie takiej potrzeby prosimy kierować do Biura Partycypacji Społecznej do 28 czerwca: [email protected], tel. 81 466 2550.

Więcej informacji na temat konsultacji koncepcji parku w wąwozie na Czechowie znajdziecie TUTAJ

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?