Zwycięzca tegorocznej Eurowizji wystąpi w Lublinie

i

Autor: OM

Zwycięzca tegorocznej Eurowizji wystąpi w Lublinie

2022-06-27 13:35

Już w przyszły poniedziałek w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim zagra Kalush Orchestra. To ukraiński zespół hip hopowy, który w swojej twórczości miksuje współczesne brzmienia, rap z ukraińską muzyką tradycyjną.

- Jest to zespół złożony z muzyków reprezentujących różne style muzyczne - mówi Arkadiusz Kaźmierak z Centrum Kultury w Lublinie. - Jest to połączenie świata muzyki współczesnej, elektronicznej, hip hopowej z muzyką tradycyjną z Ukrainy. Kalush Orchestra to projekt z udziałem muzyków, którzy grają między innymi na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych i fletach. W tym szerszym składzie pojawią się podczas koncertu w Muszli Koncertowej. Koncert wyjątkowy nie tylko ze względu na okoliczności, ale także na scenografię, którą będzie między innymi zapewniać Jarosław Koziara.

Kalush Orchestra zagra 4 lipca w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Wydarzenie jest biletowane. Szczegóły znajdziecie na ck.lublin.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE