Już dwudziesty raz Lublinianie pójdą na spacer razem z Czechowiczem

2022-07-07 11:46
Już dwudziesty raz Lublinianie pójdą na spacer razem z Czechowiczem
Autor: zdjęcie nadesłane, fot. Magdalena Krasuska

"Na wieży furgotał blaszany kogucik, na drugiej - zegar nucił" - właśnie takimi słowami rozpoczął swój "Poemat o mieście Lublinie" Józef Czechowicz. Od tych słów rozpocznie się także wyjątkowy spacer po Lublinie. Mieszkańcy naszego miasta dwudziesty już raz będą mogli podążyć śladami czechowiczowskiego Wędrowca. Już w środę w czasie pierwszej lipcowej pełni księżyca odbędzie się spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie".

- Wyruszymy śladami niezwykłego utworu poświęconego Lublinowi, jego historii, klimatowi, atmosferze - mówi Joanna Zętar z Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN. - Będziemy spacerować, zatrzymywać się w miejscach opisanych przez poetę i chóralnie czytać "Poemat o mieście Lublinie". To jest właśnie to niezwykłe wydarzenie. Rozpoczynamy na Czechowie i potem wędrujemy przez takie miejsca jak Wieniawa, cmentarz przy ul. Lipowej, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, nieistniejącą dzielnicę żydowską. Spacer kończy się w miejscu ze szczególnym widokiem, bo to widok ze Wzgórza Czwartek na Lublin.

Początek spaceru na Wiadukcie Poniatowskiego o godzinie 19:00 w środę 13 lipca. Uczestnicy wydarzenia odwiedzą także Muzeum Czechowicza, gdzie będą mogli zobaczyć rękopis "Poematu o mieście Lublinie".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE