Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie coraz bliżej. Co zobaczymy?

2022-07-07 11:02
Carnaval Sztukmistrzów
Autor: Warsztaty Kultury

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie coraz bliżej. Pod koniec lipca na ulicach miasta wystąpią artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach pokazy. Część wydarzeń jest biletowanych, ale czekają też propozycje otwarte.

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to prawdziwa gratka dla fanów ulicznego cyrku. Można już wybierać wśród propozycji biletowanych, ale czeka też wiele atrakcji otwartych.

Na uczestników Carnavalu czekają spektakle uliczne, pokazy duetów, solistów, muzyków i buskerów, które jak zwykle odbywać się będą na lubelskich ulicach, placach i w czarujących zakamarkach Starego Miasta.

Co zobaczymy?

Double Take Cinematic Circus wystąpią w piątek i sobotę na pl. Litewskim.

- W spektaklu ulicznym pt. "Jump Cut" artyści obalając granice intymności przeniosą swój salon w skali makro na plac Litewski, gdzie bogactwem technik cyrkowych zilustrują wzloty i upadki odbywające się w zaciszu ich niespokojnego domu. To jedna z propozycji familijnych tegorocznego Carnavalu, która przypadnie do gustu najmłodszym widzom - informuje Marcelina Gzyl z Warsztatów Kultury i dodaje: - Rodzinom z dziećmi spodoba się również spektakl wędrującego cyrku - teatru ulicznego w wykonaniu Compagnia Lanutti e Corbo. Spektakl “Zirk Comedy” za sprawą baśniowego anturażu przeniesie widzów w zaczarowany świat muzyki, klaunady i iluzji stworzony przez włoskie duo.

Na placu Krąpca, widzowie zobaczą polski spektakl “Halo, Sąsiad?!” duetu Fantasmagorie. Natomiast wyróżniona w konkursie "Incydent Polski" ekipa spektaklu "Mechanicy" w akrobatyczno-żonglerskim spektaklu wypełni przestrzeń pl. Litewskiego.

- Show akrobatyczne, tym razem w kobiecym wydaniu zaprezentuje francuski tercet aerialowy z grupy Cie Mesdemoiselles. Artystki wystąpią na kilkumetrowej konstrukcji rozstawionej na terenie zielonych Błoni pod Zamkiem. Wśród sterty pstrych ciuchów na scenie pomiędzy kobietami rozegra się dialog, kreujący postać kobiety samej w sobie, tak fikcyjnej, jak i realnej - dodaje Gzyl.

Nie zabraknie też ciekawych duetów damsko-męskich. W Lublinie wystąpi m.in. ognista argentyńska para Cie Rampante “Rococo".

Z kolei ulicami Lublina przejedzie interaktywne komedia uliczna. To słowacka propozycji Street Theatre ze spektaklem Balaton 1982. Artyści przemierzając ulice Lublina leciwym rowerem wodnym ukażą absurdy i śmieszność epoki komunizmu.

Będzie też coś dla tych, którzy uwielbiają oglądać śmiałków na taśmach. Slacklinerów będzie można podziwiać na Starym Mieście i przy Centrum Spotkania Kultur.

W programie dodatkowo akcenty muzyczne, strefa foodtruck, spotkania Aerialove na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim oraz stworzony z potrzeby dawania radości Bar żongler, który na te kilka dni znów zawita w Lublinie i będzie cieszyć uczestników festiwalu barową ekwilibrystyką.

Pełny harmonogram znajdziecie tutaj.

Sonda
Czy wybierasz się na Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE