Czy w niedzielę sklepy będą otwarte? Sprawdzamy, czy można wybrać się na zakupy

2021-02-26 15:31
Niedziela handlowa
Autor: Pixabay Niedziela handlowa

Od 2020 roku obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, z siedmioma wyjątkami. Niestety nie należy do nich najbliższa niedziela, 28 lutego. Tego dnia sklepy będą zamknięte, ale jest kilka wyjątków od tej reguły. Jakie sklepy w niedzielę będą czynne?

W niedzielę, 28 lutego czynne będą jedynie sklepy, za których ladą staną ich właściciele. Ponadto zakaz handlu nie obowiązuje m.in. W lodziarniach, cukierniach, kawiarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach czy sklepach prasowych.

Podczas zakupów obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Do sklepu wchodzimy w maseczce ochronnej, zakrywającej usta i nos. Przestrzegajmy też zasad dystansowania społecznego. Ważne! W weekendy nie obowiązują godziny dla seniorów.

W tym roku w niedzielę sklepy będą otwarte jeszcze w ostatnią niedzielę kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia i w niedzielę przed Wielkanocą.

Za złamanie zakazu handlu w niedzielę grozi kara od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a za uporczywe łamanie ustawy nawet kara pozbawienia wolności.

Raport z anteny 26.02, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE