Ulica Legionów przestanie straszyć. Drogowcy już wkrótce rozpoczną prace

2022-09-26 13:38

Ulica Legionów już nie będzie postrachem dla kierowców, a piesi przestaną się potykać o nierówne chodniki. Gruntowny remont rozpocznie się już w październiku.

Ważna, bo łącząca Manufakturę z Piotrkowską, ulica w Łodzi zostanie wyremontowana. Umowa na wykonanie prac ma zostać podpisana w ciągu najbliższych dni, a drogowcy mają się pojawić na ulicy już na początku października. Remont obejmie wymianę jezdni, chodników i torowisk. Pojawią się także nasadzenia.

– Remont będzie gruntowny. Wykonawca zerwie starą nawierzchnię i wymieni podziemne instalacje. Dopiero po zakończeniu prac w ziemi rozpocznie się budowa nowej ulicy, układanie podbudowy, nowej jezdni, chodników i torowiska. Na odnowionej ul. Legionów nie zabraknie nowych drzew, ławek, latarni i przystanków komunikacji miejskiej – wylicza Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Prace będą prowadzone w trzech etapach. Pierwszy ma obejmować odcinek od placu Wolności do ul. Gdańskiej. Drugi będzie przedłużany do ul. Żeligowskiego. Ostatni będzie remont ul. Cmentarnej, od ul. Legionów do ul. Ogrodowej.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022