Wybuchy na Ukrainie

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News

Ukraina: alarm przeciwlotniczy na terytorium całego kraju! Wybuchy blisko granicy z Polską

2022-10-22 9:23

Ukraińskie media informują w sobotę rano (22 października) o odgłosach eksplozji w obwodzie kijowskim i odeskim. Władze potwierdziły działanie sił obrony przeciwlotniczej w obwodzie kijowskim. Kolejne doniesienia mówią o atakach na obwody wołyński i rówieński, położone blisko granicy z Polską.

Ołeksij Kułeba, szef władz obwodu kijowskiego, napisał w mediach społecznościowych, że w regionie działa obrona przeciwlotnicza i zaapelował do mieszkańców o pozostawanie w schronach.

W sobotę rano ogłoszono alarm przeciwlotniczy na całym terytorium Ukrainy oprócz anektowanego Krymu - podaje Ukrinform.

Ukraińcy są zdeterminowani, by kontynuować swoją walkę.

- Kolejne rosyjskie ostrzały sprawiają, że stajemy się tylko bardziej źli - oświadczył w sobotę rano Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Jermak nazwał Rosjan terrorystami, którzy "walczą z cywilną infrastrukturą i ludźmi".

- To nic, wytrzymamy. Marzenie Rosjan o problemach na tyłach i wstrzymaniu wyzwalania terytorium Ukrainy jest infantylne. Stajemy się tylko bardziej źli każdego dnia. A to oznacza, że będziemy dawać jeszcze silniejszą odpowiedź - ostrzegł.

Straż Graniczna rozbiła gang przemytników ludzi!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE