Bocian czarny

i

Autor: Pixabay.com

Te bociany są jak gwiazdy Big Brothera. Transmisję z ich gniazda oglądają setki internautów!

2021-04-14 14:25

Żyją w gnieździe na dębie, który rośnie w jednym z lasów woj. łódzkiego. Ich życie, podglądają na żywo setki internautów. Życie pary bocianów czarnych transmitowane jest na żywo na YouTube przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Dzięki temu projektowi, badacze, ale też zwykli miłośnicy przyrody, mogą dowiedzieć się więcej na temat tego skrytego gatunku.

Projekt Bociany Czarne Online 2021 prowadzony jest przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim - Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska. Opiekunem merytorycznym całości jest prof. Piotr Zieliński. Kamera, przez którą podglądać można parę bocianów, skierowana jest na gniazdo, którego dokładna lokalizacja objęta jest tajemnicą. Dzięki niej, internauci mają możliwość obserwowania codziennego życia bocianów czarnych.

- Bocian czarny (Ciconia nigra) jest bardzo nielicznym mieszkańcem polskich lasów, prowadzi skryty tryb życia - czytamy w opisie projektu. - Realizowany od 2016 roku projekt edukacyjny Bociany Czarne Online ma odsłonić tajemnice życia tego gatunku.

Transmisja online z gniazda tych rzadkich ptaków to wspólny projekt edukacyjny Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. To pionierski projekt tego rodzaju w Polsce i jeden z niewielu w Europie.

Macie ochotę zajrzeć do gniazda parki bocianów? Poniżej znajdziecie stream:

Raport z Anteny 14.04