Specjalne linie komunikacji miejskiej z okazji Finału WOŚP. Na drogi wyjadą zabytkowe pojazdy

i

Autor: Jakub Mazurkiewicz

Specjalne linie komunikacji miejskiej z okazji Finału WOŚP. Na drogi wyjadą zabytkowe pojazdy

2023-01-29 11:10

Finał WOŚP to idealna okazja na wsparcie potrzebujących. Można pomóc nawet jadąc tramwajem, ponieważ w niedzielę zamiast biletu, wystarczy wrzucić datek do puszki. Z okazji tego dnia powstaną też dwie specjalne linie komunikacji miejskiej.

Jak co roku powstaną specjalne linie komunikacji miejskiej na WOŚP. Na łódzkie ulice wyjadą zabytkowe i wyjątkowe pojazdy komunikacji miejskiej. Zamiast biletu, wystarczy wrzucić datek do puszki. W organizacji pomagają Zarząd Dróg i Transportu, MPK-Łódź, Czerwony Ikarus i Klub Miłośników Starych Tramwajów.

W tę niedzielę, specjalnie na Finał WOŚP, powstaną dwie specjalne linie, którymi będą jeździć zabytkowe autobusy i tramwaje oraz nowsze nabytki z floty MPK-Łódź. Możliwe, że będzie to ostatnia szansa na przejechanie się autobusem Volvo 7700A, który niedługo zostanie wycofany i zastąpiony przez nowsze pojazdy. W pojazdach kwestować będą członkowie i wolontariusze ze sztabu zorganizowanego przez Klub Miłośników Starych Tramwajów.

UMŁ informuje o dwóch specjalnych liniach.

Linia tramwajowa 311 kursować będzie w godz. 12 – 21 na trasie:

DW. ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, plac Niepodległości, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Na trasie spotkamy 5 specjalnych tramwajów. Zabytkowy skład czerwonych wagonów 5N+5ND z lat 60, historyczny wagon typu GT-6 również z lat 60, oraz wagon imprezowy MPK-Łódź. Pojawi się również tramwaj M8CN oraz zmodernizowany pierwszy łódzki niskopodłogowiec, czyli Cityrunner, który w tym roku obchodzić będzie 21 urodziny.

Linia tramwajowa 311

i

Autor: www.lodz.pl

Linia autobusowa 312 kursować będzie w godz. 12 – 21 na trasie:

RONDO POWSTAŃCÓW 1863 R. – Łagiewnicka, Bałucki Rynek, Limanowskiego, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Polskiej Organizacji Wojskowej, Rodziny Poznańskich, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza – PLAC MIKULSKIEGO

PLAC MIKULSKIEGO – łącznik do Wydawniczej, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Łagiewnicka – RONDO POWSTAŃCÓW 1863 R.

Na trasie autobusów kursować będzie 6 pojazdów. Zabytkowy Autosan H6 i H9, przegubowy Ikarus 280.33 oraz przedstawiciele Mercedesa, zarówno typ O405N który był pierwszym łódzkim niskopodłogowym autobusem, jak również nowsza wersja Citaro. Ponadto na trasie pojawi się Volvo 7700A, którego to typu pozostały już ostatnie sztuki w MPK-Łódź, a niebawem znikną one z naszych ulic, ustępując miejsca nowszej generacji pojazdom.

Linia autobusowa 312

i

Autor: www.lodz.pl
Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE