Nadciągają ekstremalne upały do województwa łódzkiego

i

Autor: pixabay

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Łódzkiego: nadciągają ekstremalne upały

2022-07-18 14:20

Nadciągają ekstremalne upały. W najbliższych dniach temperatura w województwie łódzkim wzrośnie do 34 stopni Celsjusza - ostrzegają synoptycy oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed nadchodzącym upałem w województwie łódzkim. Od wtorku do czwartku temperatura może sięgnąć 34 st. Celsjusza. Dla całego regionu będzie obowiązywało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w poniedziałek ostrzeżeniu, upał będzie doskwierał mieszkańcom województwa łódzkiego we wtorek, środę i czwartek.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 st. C do 34 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 15 st. C do 18 st. C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18 st. C do 21 st. C – przekazało IMGW.

W związku z tym dla wszystkich powiatów w Łódzkiem od godz. 12 we wtorek do godz. 20 w czwartek będzie obowiązywało ostrzeżenie drugiego stopnia. 

W łódzkim zoo urodziła się panda mała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE