Łódzkie. Zatrzymano kierowcę ciężarówki. W organizmie miał blisko 2 promile!

2022-11-30 10:17
alkomat
Autor: KPP Ostrzeszów

W Piotrkowie Trybunalskim policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, w organizmie mężczyzny było prawie 2 promile alkoholu. Stwarzał tym samym ogromne zagrożenie dla ruchu drogowego.

Policja w Piotrkowie zatrzymała kierowcę ciężarówki

Do sytuacji doszło w poniedziałek 28 listopada 2022 roku. Funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego podczas działań w ramach akcji "Trzeźwy poranek" zatrzymali kierowcę ciężarówki. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, 54-latek miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. 

Mężczyzna został zatrzymany

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki został zatrzymany. Mężczyźnie odebrano również uprawnienia do kierowania pojazdami. 54-latek wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przypomnijmy, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to  przestępstwo z art. 178 a kk. Jeżeli kierowca został zatrzymany za jazdę samochodem po alkoholu po raz pierwszy, to grozi mu: kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy. Ile kosztują poszczególne produkty?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE