Pies

i

Autor: Pixabay

Łódzkie. Kobieta dostarczała paczkę, kiedy zaatakował ją pies. Sprawą zajęła się policja

2022-11-25 14:07

Do przykrej sytuacji doszło na jednym z osiedli w Radomsku, w poniedziałek 21 listopada. Kobieta dostarczała przesyłkę do jednego z mieszkań. Kiedy drzwi się otworzyły, rzucił się na nią pies w typie owczarka niemieckiego i dotkliwie pogryzł. Niezbędna była pomoc medyczna. Sprawą zajęła się policja.

Dostarczała przesyłkę. Zaatakował ją pies

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 21 listopada 2022 roku. Do drzwi w jednym z bloków zadzwoniła kobieta, która chciała dostarczyć przesyłkę (nie wiadomo, czy była to listonoszka, czy kurierka). Kiedy lokatorka otworzyła jej drzwi, nagle z pokoju wybiegł pies w rodzaju owczarka niemieckiego i rzucił się na kobietę. Po chwili zwierzę odciągnęła jego właścicielka. 

Kobieta została dotkliwie pogryziona. Sprawą zajęła się policja

Jak się okazało, pogryzienie było tak dotkliwe, że konieczna była pomoc medyczna. Policja wszczęła dochodzenie, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności, w jakich doszło do tej sytuacji. Za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi nawet odpowiedzialność karna. W przypadku nieumyślnego narażenia na obrażenia ciała, trwające powyżej siedmiu dni, Kodeks karny przewiduje karę do roku pozbawienia wolności oraz grzywnę. Natomiast w przypadku kiedy właścicielowi zostanie wykazana umyślność działania, to musi się on liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do lat pięciu.

Elektryki na łódzkich drogach. Wartość kontraktu wynosi prawie 32 mln zł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE