Legionów zyska nowy blask. Na jakim etapie znajdują się prace?

2023-02-14 13:19

Jedna z ważniejszych ulic w centrum Łodzi jest w trakcie remontu. Dla wielu wiąże się to z kłopotami komunikacyjnymi, jednak prace są konieczne ze względu na wcześniejszy stan ulicy.

Aktualnie trwa remont ul. Legionów. Ta bardzo ważna dla Łodzi ulica była w opłakanym stanie i od dawna czekała na odnowę. W ostatnim czasie odbywały się prace rozbiórkowe na odcinkach od pl. Wolności do ul. Zachodniej oraz od ul. Żeligowskiego do ul. Cmentarnej. Wykonano także przygotowania pod fundamentowanie słupów trakcyjnych od strony ul. Żeligowskiego i ul. Cmentarnej oraz zabezpieczono infrastrukturę energetyczną.

Obecnie prace są wykonywane na kilku płaszczyznach. Trwa ewidencjonowanie infrastruktury, roboty przy sieciach wodno-kanalizacyjnych i teletechnicznych, a także na placu budowy można zauważyć geodetów. Jeszcze w tym tygodniu zobaczymy robotników przy pracach gazowniczych na ulicy Gdańskiej.

Jak będzie wyglądała ulica po remoncie?

Przede wszystkim ma się zwiększyć komfort wszystkich użytkowników drogi, a także okolicznych mieszkańców. Torowisko tramwajowe zostanie wymienione na cichsze. Jezdnia otrzyma nową nawierzchnię. Poszerzone zostaną chodniki. Ulicę o uspokojonym ruchu wzbogacą drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Pojawią się elementy małej architektury: kosze, ławki i oświetlenie. Zostanie zwężona ul. Cmentarna, a na jej skrzyżowaniu z Legionów zaprojektowano przeznaczony dla pieszych zielony plac, którego głównym atutem będzie nowa fontanna.

Wykonawcą inwestycji jest  konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania, a jej wartość to ponad 116 mln zł. Finał projektu planowany jest na IV kw. 2023.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta