Gdyby nie był żużlowcem... Roman Jankowski kocha nie tylko Unię Leszno [AUDIO]

2022-11-22 12:19
Gdyby nie był żużlowcem... Roman Jankowski kocha nie tylko Unię Leszno
Autor: Andrzej Bartkowiak, Radio Eska

Roman Jankowski niedawno świętował 65. urodziny i ze swoimi podopiecznymi kręcił kółka na "Smoku". Dziś legenda żużla leży w szpitalu po pobiciu.

Miesiąc temu popularny "Jankes" gościł w Radiu Eska Leszno. Mówił m.in. o początkach swojej przygody z motocyklami. Interesował się nimi od wczesnych lat, a potem budził podziw kumpli jazdą na motocyklu.

Kiedy poszedłem do szkoły tutaj do Leszna, do "Koniora", to się zaczęło właśnie wtedy. Tak to było, tę WSK-ę miałem, marzenie każdego chłopaka młodego w tych czasach. I tak ujeżdżałem, ujeżdżałem, aż w końcu trafiłem na stadion i zapisałem się do sekcji żużlowej. Trafiłem tam z pomocą kolegi, razem mieszkaliśmy w internacie. On już trenował tutaj wcześniej i tak z nim pojechałem na trening - wspomina Roman Jankowski.

POSŁUCHAJ Roman Jankowski legenda żużla w rozmowie z Radiem Eska z końca października o miłości do Unii Leszno i nie tylko

Został z Unią Leszno na długie lata.

Kocham ten klub, bo spędziłem całą karierę w nim. To od początku było moje marzenie, żeby rozpocząć uprawianie tego sportu w Unii Leszno i gdzieś tam później zakończyć. Trwało to, jak się później okazało bardzo długo, bo byłem czynnym zawodnikiem przez 25 lat.

Od lat Roman Jankowski swoimi umiejętnościami i doświadczeniem dzieli się jako trener Unii Leszno i wychowawca młodych sportowców. Ale gdyby nie był żużlowcem, kto wie...

Były plany różne w młodości. Zawsze marzyłem, żeby być pilotem samolotu. Później po latach zrobiłem również licencję samolotową i szybowcową i tak od czasu do czasu latam też samolotami i mam kontakt.

W Lesznie, gdzie żużel i latanie to równorzędne świętości, nie ma się co dziwić takiemu zamiłowaniu.

Roman Jankowski urodził się 65 lat temu w Kościanie. Przez wiele lat mieszkał w Lesznie.

Leszno jest pięknym miastem, przyjaznym, jestem zakochany w tym mieście!

Od soboty Roman Jankowski przebywa w szpitalu, do którego miał trafić w wyniku pobicia przez bliską mu osobę. Legenda żużla ma mieć złamaną szczękę i kilka złamanych żeber. Do pobicia doszło na terenie Kościana. Sprawą zajmuje się tamtejsza policja.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE