W weekend Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zamku Królewskim w Rydzynie

i

Autor: hak

Rajd pojazdów zabytkowych

W weekend Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zamku Królewskim w Rydzynie

2024-05-09 12:31

​Znów będzie okazja podziwiać motoryzacyjne cacka! Tegoroczny rajd organizowany jest już po raz 21. Za każdym razem gości stałych uczestników, ale też przyciąga nowych, z pojazdami których dotąd tam nie widziano.

Dla roczników (pojazdów) do 1999!

Startujące w Rajdzie pojazdy będzie można oglądać koło Zamku już w sobotę (11 maja) od rana. Rejestracja pojazdów rozpocznie się o godz. 9:00, o 11:00 odbędzie się odprawa dla uczestników, o godz. 11:30 zaplanowano defiladę zabytkowych pojazdów wokół fosy i w samo południe start pierwszej załogi.

- Generalnie jest tak, że jest taka "żelazna" grupa, która już tutaj z nami jest od wielu lat, są tacy wierni rajdowi w Rydzynie. Natomiast zawsze przynajmniej jedna trzecia są to pojazdy zupełnie nowe, startujące po raz pierwszy i z nich rekrutują się osoby, które już raczej potem jeżdżą - mówi Zbigniew Szukalski dyrektor Zamku Królewskiego w Rydzynie.

Pierwszy dzień rajdu zakończy o godz. 22:00 pokaz fajerwerków przy lustrze wodnym w parku koło Zamku. W niedzielę od godz. 12:00 zabytkowe auta i nie tylko będzie można podziwiać na Rynku w Lesznie. Tu przeprowadzony zostanie plebiscyt publiczności na najatrakcyjniejszy pojazd Rajdu.

20. Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Rydzynie koło Leszna

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313