Sprawca pobicia trenera Romana Jankowskiego usłyszał zarzuty

2022-11-22 19:46
Sprawca pobicia trenera Romana Jankowskiego usłyszał zarzuty
Autor: CZARNY productions/hak

To 26-latek, członek rodziny trenera żużlowców Unii Leszno.

Roman Jankowski został brutalnie pobity w sobotę w Kościanie. Legenda czarnego sportu trafiła do szpitala. Popularny „Jankes”, jak wynika z nieoficjalnych informacji, ma złamane żebra oraz uraz szczęki i barku.

Sprawą zajęła się kościańska policja, która potwierdza że sprawcą jest członek rodziny trenera. 26-latek usłyszał zarzuty.

Został zatrzymany 26-latek z gminy Kościan, który usłyszał już zarzuty z art. 207 i 157 kk (od red. - znęcania się nad osobą najbliższą oraz średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu). Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym - mówi Jarosław Lemański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Pobicie legendy żużla zszokowało środowisko sportowe i kibiców.

„Służymy i oferujemy Trenerowi pełne wsparcie ze strony klubu i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” - napisał w oświadczeniu leszczyński klub, z którym „Jankes” związany jest od wielu lat.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE