Zakupy

i

Autor: Pexels Lidl i Kaufland - szukając specjalnych kodów na etykietach w tych sklepach można sporo zaoszczędzić

Zakupy

Te kody na produktach spożywczych sprawią, że zaoszczędzisz na zakupach. Jeśli są na etykiecie, zapłacisz mniej

2023-09-28 7:58

Według danych GUS-u inflacja wynosi obecnie ok. 8,9 proc. Oznacza to, że ceny towarów i usług dalej mocno rosną, ale w wolniejszym tempie niż było to np. pół roku temu. Nie można się więc dziwić, że coraz więcej osób szuka sposobów na to, by oszczędzać. Okazuje się, że zaoszczędzić sporo pieniędzy można w Lidlu i Kauflandzie szukając na produktach specjalnych kodów. O co chodzi? Sprawdźcie.

Robisz zakupy w Lidlu lub w Kauflandzie? Oto sprytny trik na oszczędzanie

Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour - przyzwyczailiśmy się do tego, że robiąc zakupy w tych dyskontach oszczędzamy. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że próżno szukać dużych różnic między dyskontami, a prywatnymi sklepami. Ceny bowiem tu i tu są horrendalnie wysokie z racji wciąż wysokiej inflacji. Istnieje jednak jeden sprytny sposób na to, by kupując produkty spożywcze w Lidlu lub w Kauflandzie, zostawić sobie trochę więcej pieniędzy w portfelu. Chodzi o kody, a właściwie konkretne litery znajdujące lub na etykietach lub plakietkach z cenami przy warzywach, owocach, warzywa, jogurtach, serkach, mięsie i rybach, mięsie czy chlebie. Jakich konkretnie oznaczeń szukać?

Za produkty z tymi kodami zapłacisz mniej. Tego szukaj na etykietach

Jeśli wybieramy się na zakupy do Lidla lub Kauflandu, warto precyzyjniej przyjrzeć się etykietom. Portal polskiobserwator.de poinformował, że jeśli chcemy płacić mniej, na produktach trzeba szukać następujących kodów:

  • T - produkty tak oznaczone będą sprzedawane po niższej cenie na krótko przed zamknięciem sklepu. Zazwyczaj są to jak owoce, warzywa, nabiał, ryby oraz mięso;
  • TS - symbol oznacza "kontrola w sobotę". Najczęściej wtedy do sprzedaż zostaje wprowadzony nowy, świeży towar, a te produkty są przeceniane nawet o 80%.

Najlepsze memy z Robertem Makłowiczem! Te obrazki bawią do łez [GALERIA]

Justyna Gradek wypoczywa na Bali i wywołała burzę w sieci. Co się dzieje z jej ręką?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE