Stacja benzynowa

i

Autor: Pexels Ceny paliw - wrzesień 2023

Wiadomości

Ceny paliw. 5,99 zł za litr to przedwyborczy cud? "Cieszmy się 5 z przodu, bo za dwa miesiące może być 8"

2023-10-02 15:42

Na Krzeptówkach w Zakopanem, na stacji Orlen, litr benzyny i diesla kosztuje 5,99 zł. Zakopane to jednak niejedyne miasto, w którym ceny paliwa tak drastycznie spadły. Na przykład na małopolskich stacjach benzynowych coraz więcej jest kierowców ze Słowacji, którzy tankują paliwo do baków, ale i dodatkowych kanistrów. Ten cenowy cud gorzko podsumowuje ekonomista Rafał Mundry. "Cieszmy się 5 z przodu, bo za dwa miesiące może być 8".

Cud paliwowy. Słowacy przyjeżdżają tankować się w Polsce

Na przygranicznych stacjach na Podtatrzu jest coraz więcej kierowców ze Słowacji, którzy tankują paliwa nie tylko do baków, ale i dodatkowych kanistrów. Wszystko przez niskie ceny w Polsce – 5,99 zł za litr. Tymczasem na Słowacji za litr benzyny 95 trzeba zapłacić 7,70 zł. Największe oblężenie przez słowackich kierowców notują stacje tuż przy granicy – w Jabłonce, czy w Czarnym Dunajcu. Mimo dużego zainteresowania, na stacjach nie brakuje paliwa

- Oni zawsze tankowali u nas, bo paliwo zawsze było u nich droższe, ale teraz na potęgę ładują paliwo do karnistrów, baniaków - powiedział nam kierowca z Zakopanego.

- Takie ceny powinny być już dawno, ale władza sobie iści prawo do tego, że robi, co chce - mówi nam inny kierowca.

- Zaskoczyła mnie ta cena. Czekam na podwyżki, bo to jest bardzo podejrzane. 15 października skończą się wybory, a 16 paliwo będzie po 7 zł albo i lepiej - komentuje kierowca na stacji benzynowej.

Ekonomista: cieszmy się "5" z przodu, bo za dwa miesiące może być "8"

Rafał Mundry to ekonomista, który aktywnie dzieli się swoją wiedzą i codziennymi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych, przede wszystkim na X (dawnym Twitterze). Przejrzyście wyjaśnia dane o gospodarce, polityce pieniężnej i budżetowej. Ostatnio zamieścił wpis poświęcony właśnie cenom paliw, które pierwszy raz od wielu miesięcy spadły poniżej 6 złotych za litr. Orlen doszedł do ściany możliwości (...). Cieszmy się 5 z przodu, bo za dwa miesiące może być 8. Nawet cuda mają swoje granice, napisał Rafał Mundry.

Justyna Kowalczyk-Tekieli mieszka u podnóża gór. Tak wygląda jej piękna posiadłość [GALERIA]

M jak miłość. Piotrek po zawale rzuci pracę prawnika?! Zduński zacnie pracować dla żony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE