Śpisz z kołdrą między nogami? Jeśli tak, koniecznie musisz o tym wiedzieć

i

Autor: Pixabay Śpisz z kołdrą między nogami? Jeśli tak, koniecznie musisz o tym wiedzieć

Śpisz z kołdrą między nogami? Jeśli tak, koniecznie musisz o tym wiedzieć

2023-03-18 8:20

Sen obok zrównoważonej diety i wysiłku fizycznego jest jednym z filarów naszego zdrowia. Niestety obecnie zwiększa się liczba osób, które cierpią na najróżniejsze zaburzenia związane ze snem. Okazuje się, że oprócz odpowiedniej pory zasypiania, właściwej dla naszego biologicznego zegara, istotna jest także pozycja, w której oddajemy się w objęcia Morfeusza. Może wpływać na nasze zdrowie oraz mówić co nieco o naszej osobowości.

Spanie z kołdrą między nogami. Co oznacza? Czy może być istotne dla zdrowia?

Każdy z nas ma ulubioną pozycję, w której zasypia. Są tacy, którzy przez całą noc zmieniają ją wielokrotnie oraz ci, którzy zastygają w niej i trwają tak do chwili pobudki. Niektórzy lubią usypiać na boku z kołdrą lub nawet poduszką między kolanami. Okazuje się, że jest to bardzo zdrowe - przede wszystkim dla naszego kręgosłupa, a w przypadku kobiet - dla miednicy. Specjaliści wypowiadający się m. in. dla healthline.com stwierdzili, że przy takim ułożeniu biodra i kolana nie skręcają się, a pozostają ułożone równolegle. Powoduje to odciążenie mięśni i stawów, a to z kolei pomaga zlikwidować dolegliwości bólowe i przeciążenie odcinka lędźwiowego. Oprócz tego, kołdra między nogami pozwala na utrzymanie miednicy w neutralnym położeniu.

Są również tacy, którzy uważają, że taka pozycja w czasie snu mówi o naszym charakterze. Jakie osoby chętnie śpią w kołdrą między kolanami? Jedna z popularnych teorii mówi, że te zdecydowane, władcze, na co dzień powściągliwe, trzymające emocje na wodzy, charakteryzujące się zdolnościami przywódczymi, ale tak naprawdę - miękkie i delikatne w środku. Ile w tym prawdy? Pewnie to każdy może ocenić sam, jednak jeśli idzie o walory zdrowotne - nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny. 

Tragedia w Sosnowcu. Pogrzeb młodego diakona Mateusza

QUIZ. Język angielski. Bez znajomości tych słów, nawet nie zaczynaj rozmowy z Brytyjczykiem

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Cartoon w języku polski to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE