Polacy mają już DOŚĆ noszenia maseczek? Łamią przepisy na potęgę! [WIDEO]

2021-02-22 15:15 nm
Polacy mają już DOŚĆ noszenia maseczek? W weekend policja nałożyła mnóstwo mandatów
Autor: Małopolska Policja Polacy mają już DOŚĆ noszenia maseczek? W weekend policja nałożyła mnóstwo mandatów

W miniony weekend na Podhale ponownie zjechała masa turystów. Odnotowano 264 interwencje. Funkcjonariusze nałożyli też prawie 300 mandatów karnych. Ponad 80 proc. z nich związanych było z brakiem zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. To jednak jeszcze nie wszystko! Czy Polacy mają już dość obowiązku zakrywania ust i nosa? Jak wyglądały kontrole w Zakopanem? Zobaczcie w naszym materiale.

Kolejny weekend z otwartymi hotelami i stokami narciarskimi znów przyciągnął masę turystów na Podhale. Było spokojniej niż przed tygodniem, ale nie zabrakło działań policji. Przypomnijmy, że na Podhale specjalnie skierowano dodatkowe oddziały. Przez weekend policjanci przeprowadzili 264 interwencje. Mundurowi wylegitymowali 504 osoby i ujawnili 424 wykroczenia. Nałożono w sumie 298 mandatów karnym, w tym AŻ 257 za brak maseczki. W stosunku do 81 osób zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, w tym 71 za nieprawidłowe lub brak zasłaniania ust i nosa.

Jak wyglądały kontrole w Zakopanem? Zobaczcie w materiale poniżej.

Policja w Zakopanem kontroluje przestrzeganie obostrzeń

Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki. Zatrzymano również osobę za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Policjanci drogówki ujawnili także nieprawidłowości w transporcie zbiorowym - pięć przeładowanych busów.

Policjanci wraz z inspektoratami sanepidu prowadzili też kontrole obiektów gastronomicznych i stacji narciarskich. Na 36 przeprowadzonych kontroli, stwierdzono jedną nieprawidłowość. Chodzi o lokal gastronomiczny.

Tymczasem minister zdrowia zapowiedział POWAŻNE zmiany w kwestii zakrywania ust i nosa. Zabronione mają zostać m.in. maseczki bawełniane i przyłbice. Czy będziemy więc teraz mogli zakrywać nos i usta? Sprawdźcie w artykule poniżej.