Wielkie zmiany w Krakowie. Majchrowski w końcu spełni marzenia mieszkańców. O tym mówiło się wiele!

2021-02-22 13:22 nm
Jacek Majchrowski podjął decyzję o dołączeniu do protestu samorządowców
Autor: Łukasz Gągulski

Kraków zapełni się w końcu basenami? Wielkie zmiany w stolicy Małopolski zapowiedział Jacek Majchrowski. Już na wiosnę w Krakowie mają zostać otwarte dwa nowe baseny: przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego. W planach są też kolejne.

Baseny w Krakowie to gorący temat od dłuższego czasu. Mieszkańcy często zwracają uwagę, że w stolicy Małopolski jest ich za mało. Problem jest szczególnie z basenami, które mogłyby działać w okresie letnim. Kąpieliska miejskie są mocno oblegane. Nie każdy jest też fanem plażowania nad wodą. Otwarte baseny znacznie rozluźniłyby tłok np. na Bagrach.

Raport z anteny 22.02, godz.10

Póki co, miasto ma w planach kryte baseny. Dwa z nich: przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego zostaną otwarte już na wiosnę. Zaangażowanie prac obu realizowanych inwestycji wynosi ok. 98%. Wiele elementów jest wykonane w 100%. Negatywnego wpływu na prowadzone budowy nie miała ani pandemia, ani dająca się w tym roku we znaki zima. Obecnie prowadzone są odbiory techniczne.

Chcemy, i to założenie realizujemy w ostatnich latach, aby w każdej dzielnicy mieszkańcy mieli możliwość korzystania z basenu. Od 2009 r. wybudowaliśmy 6 basenów, planujemy kolejne, w tym basen olimpijski - podkreślił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Oprócz basenu dla mieszkańców Grzegórzek w obiekcie na ul. Eisenberga przygotowano strefę spa oraz fitness.

To jednak jeszcze nie wszystko. Miasto ma w planach otwarcie kolejnych obiektów. Są to: basen olimpijski (50 m), który ma powstać przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino, Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów, pływalnia na os. Bohaterów Września oraz kompleks sportowy z krytym basenem KS Clepardia.

Budowa basenu olimpijskiego ma być jedną ze strategicznych inwestycji w Krakowie. Obiekt będzie służył do celom rekreacyjnym oraz otworzy możliwości w zakresie profesjonalnego szkolenia zawodowych pływaków i kształcenia nowych talentów. Pełnowymiarowy basen stanie się również miejscem, w którym będą mogły się odbywać imprezy sportowe rangi mistrzowskiej.