Wielkie zmiany w Krakowie. Majchrowski w końcu spełni marzenia mieszkańców. O tym mówiło się wiele!

2021-02-22 13:22
Jacek Majchrowski
Autor: Łukasz Gągulski

Kraków zapełni się w końcu basenami? Wielkie zmiany w stolicy Małopolski zapowiedział Jacek Majchrowski. Już na wiosnę w Krakowie mają zostać otwarte dwa nowe baseny: przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego. W planach są też kolejne.

Baseny w Krakowie to gorący temat od dłuższego czasu. Mieszkańcy często zwracają uwagę, że w stolicy Małopolski jest ich za mało. Problem jest szczególnie z basenami, które mogłyby działać w okresie letnim. Kąpieliska miejskie są mocno oblegane. Nie każdy jest też fanem plażowania nad wodą. Otwarte baseny znacznie rozluźniłyby tłok np. na Bagrach.

Raport z anteny 22.02, godz.10

Póki co, miasto ma w planach kryte baseny. Dwa z nich: przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego zostaną otwarte już na wiosnę. Zaangażowanie prac obu realizowanych inwestycji wynosi ok. 98%. Wiele elementów jest wykonane w 100%. Negatywnego wpływu na prowadzone budowy nie miała ani pandemia, ani dająca się w tym roku we znaki zima. Obecnie prowadzone są odbiory techniczne.

Chcemy, i to założenie realizujemy w ostatnich latach, aby w każdej dzielnicy mieszkańcy mieli możliwość korzystania z basenu. Od 2009 r. wybudowaliśmy 6 basenów, planujemy kolejne, w tym basen olimpijski - podkreślił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Oprócz basenu dla mieszkańców Grzegórzek w obiekcie na ul. Eisenberga przygotowano strefę spa oraz fitness.

To jednak jeszcze nie wszystko. Miasto ma w planach otwarcie kolejnych obiektów. Są to: basen olimpijski (50 m), który ma powstać przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino, Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów, pływalnia na os. Bohaterów Września oraz kompleks sportowy z krytym basenem KS Clepardia.

Budowa basenu olimpijskiego ma być jedną ze strategicznych inwestycji w Krakowie. Obiekt będzie służył do celom rekreacyjnym oraz otworzy możliwości w zakresie profesjonalnego szkolenia zawodowych pływaków i kształcenia nowych talentów. Pełnowymiarowy basen stanie się również miejscem, w którym będą mogły się odbywać imprezy sportowe rangi mistrzowskiej.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE