paliwo tankowanie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Paliwo

Od 1 maja nowe paliwo na stacjach benzynowych w całej Polsce. Kierowców czekają duże zmiany

2024-04-15 15:17

Już od 1 maja 2024 roku na stacjach benzynowych w całej Polsce pojawi się zupełnie nowe paliwo. Kierowcy muszą przygotować się zatem na zmiany, jakie będą czekały na nich przy dystrybutorach. Co dokładnie się zmieni? Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Od 1 maja 2024 roku nowe paliwo na stacjach w Polsce. Kierowców czekają zmiany

Od 1 maja 2024 roku na stacjach benzynowych pojawi się nowe paliwo - mowa tutaj o benzynie i dieslu. Kierowców czekają zatem duże zmiany, a nowy rodzaj paliwa zawsze powoduje u nich spore poruszenie. Co konkretnie się zmieni? Już tłumaczymy, jakie zmiany będą czekały na was na stacjach benzynowych od 1 maja 2024 roku.

W przyszłym miesiącu na stacjach benzynowych w całej Polsce pojawi się paliwo letnie. Kierowcy będą tankować zarówno olej napędowy o letnich parametrach, jak i benzynę. Jaka zmiana nastąpi w tych paliwach? Przede wszystkim pojawi się nowy parametr zwany prężnością par, który określa zdolność benzyny do zmiany stanu skupienia z cieczy w gaz. Paliwo zimowe przykładowo ma prężność par do 90 kPa, a letnie do 60 kPa. Ma to wpływ na korzystniejszy rozruch silnika.

Czy nowe paliwo wpłynie na ceny benzyny, diesla i LPG?

Wielu kierowców zastanawia się na pewno, czy nowe paliwo od 1 maja 2024 roku na stacjach benzynowych będzie miało wpływ na obowiązujące stawki za litr benzyny, diesla i LPG. Uspokajamy - sama zmiana jako tako na to nie wpłynie, jednak analitycy nie mają złudzeń, że w najbliższych tygodniach będziemy musieli sięgnąć nieco głębiej do kieszeni w celu zatankowania naszych pojazdów.

Najdłużej działający zakład w Polsce leży w Małopolsce. Funkcjonuje od ponad 700 lat

Bazylika św. Floriana w Krakowie
Listen on Spreaker.