W tych miejscach w Bydgoszczy koniecznie zwolnij. Drogowcy ustawili specjalne znaki

i

Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy

bezpieczeństwo

W tych miejscach w Bydgoszczy koniecznie zwolnij. Drogowcy ustawili specjalne znaki

2024-04-12 15:04

Wiosna to czas wzmożonej aktywności jeży i wiewiórek. W miejscach, które przemierzają teraz najczęściej, o niebezpieczeństwie informują w Bydgoszczy specjalne znaki. Warto tam zwolnić.

Trwa wiosenna migracja płazów. Są w Polsce pod ścisłą ochroną. W niektórych miejscach wzdłuż dróg pojawiły się specjalne barierki, kierowcy muszą tam szczególnie uważać, by wędrówka tych zwierząt nie skończyła się dla nich tragicznie.

  • Wybudzone z hibernacji zwierzęta są bardzo powolne, z trudem pokonują przeszkody, a przekroczenie ruchliwej drogi może być dla nich niemożliwe.
  • Wzdłuż ul. Łęgnowskiej w Bydgoszczy powstały ogrodzenia uniemożliwiające wejście płazów na jezdnię.
  • Podobnie jest przy ul. Grunwaldzkiej. Na wysokości schroniska dla zwierząt w rejonie zbiornika wodnego, drogowcy wykopali wygrodzenie mające uniemożliwić wejście płazów na jezdnię.
  • Takie wygrodzenia powstały też strudze Flis.
  • Zamontowane zostały też siatki ochronne na studzienkach kanalizacyjnych oraz zabezpieczone wpusty deszczowe.

Wiosna to też czas wzmożonej aktywności jeży i wiewiórek. W miejscach, które przemierzają teraz najczęściej, o niebezpieczeństwie informują w Bydgoszczy specjalne znaki. Warto tam zwolnić.

Nowe znaki w Bydgoszczy. Ostrzegają przed zagrożeniem

 - Nowe oznakowanie ustawiliśmy na kilkunastu ulicach w sąsiedztwie terenów parkowych, które zamieszkują między innymi jeże, wiewiórki czy sarny. W przypadku kolizji z samochodami zwierzęta najczęściej giną. Ryzyko kolizji znacznie spada, jeśli kierowcy poruszają się z ograniczoną prędkością i zachowują w takich miejscach większą ostrożność - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Na tych ulicach w Bydgoszczy zwolnij. Chodzi o życie zwierząt!

Takie oznakowanie jest już m.in. na ul. Mińskiej na wysokości parku nad Kanałem Bydgoskim oraz na ul. Toruńskiej przy Torbydzie - znaki ostrzegają o jeżach i wiewiórkach. Ul. Zamczysko pomiędzy Gdańską i Armii Krajowej to naturalny szlak migracji dla jeży. Ten gatunek zwierząt oraz sarny często przekraczają też ulice Gdańską i Jeździecką na wysokości ogrodu botanicznego.

Śmigus-dyngus w wykonaniu bydgoskich morsów! Zabawa była przednia